Doping

Dopingutarvitamist tunnistanud endine rattur lasti päevapealt lahti 

Toimetas Karl Juhkami, 13. mai 2019 19:55
Danilo Hondo 2004. aastal. Foto: AFP/Scanpix
Eelmise nädala lõpus dopingutarvitamist tunnistanud endine jalgrattur Danilo Hondo peab oma sõnade eest nüüd kallist hinda maksma. 

„Pihtimine polnud mulle raske, sest kuulsin, et Mark Schmidt on minu nime juba maininud. Kuna töötan nüüd Šveitsi koondises, juhendan ka noori ja õpetan neid dopingut taunima, siis tahan kõik südamelt ära rääkida,“ sõnas Hondo ARD-le antud intervjuus. "See oli mu karjääri suurim viga ja olen valmis seda tunnistama."

Šveitsi jalgrattaliit saatis pärast uudise avalikuks tulemist välja pressiteate, kus teatasid, et nad vabastasid treeneri koheselt ametist. Hondo asus Šveitsi U23 koondise juures tööle 2015. aasta jaanuaris, 2016. aastast tegutses ta vanemtreenerina. 

"Otsustasime omal ajal Danilole teise võimaluse anda," viitas Šveitsi jalgrattaliidu tehniline direktor Thomas Peter ratturi mustale plekile 2005. aastast, kui ta positiivse dopinguprooviga vahele jäi ning kaheaastase võistluskeelu sai.

"Olime veendunud tema treenerioskustes ja oleme seda tegelikult ka täna. Oleme äärmiselt pettunud ning üritame seda uudist kuidagi seedida," sõnas ta. 

Hondo tegutses enne maanteesõitu ka trekisõiduga, kus ta tuli 1994. aastal ka meeskondliku jälitussõidu maailmameistriks.

Samal teemal

12.04.2019
DOPINGUSKANDAAL | Päevavalgele ilmus järjekordne Schmidti klient, sel korral on tegemist maailmameistriga!
09.10.2017
Šveitsi koondise liikmeid peksnud Hiina rattur sai kaheaastase võistluskeelu
17.06.2017
PILDID | Tipprattur Lauri Ausi mälestuseks sõideti neljateistkümnendat korda