Anett Kontaveit. Foto: EPA / Scanpix
13. mai 2019, 20:37

RASKE ALGUS! Kontaveit suutis maratonmatši enda kasuks kallutada

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 16.) jõudis Roomas toimuval tenniseturniiril teise ringi, alistades Mona Bartheli (WTA 85.) 4:6, 6:4, 6:4.

Avasetis oli Barthel see, kes juhtohjad enda kätte haaras. Sakslanna murdis kohe esimesel katsel Kontaveidi pallingu, kuid andis järgmises edu käest. Edasi kulgeti avasetis võrdsetena, kuniks Kontaveit seisul 4:5 pallima läks. Eestlanna ei suutnud oma servi hoida ning kinkis topeltveaga avaseti sakslannale (6:4).

Teist setti alustas Kontaveit paremini, murdes Bartheli pallingu koheselt. Kuigi teises geimis murdis sakslanna vastu, sai Kontaveit kolmandas geimimurdega taas ette ning hoidis edu seti lõpuni (6:4).

Kolmandas setis lasi Kontaveit esmalt käest kaheksa murdepalli, kuniks seisul 3:3 lõpuks Bartheli pallingu murdis. Pärast seda ei vaadanud eestlanna enam tagasi ning noppis 6:4 geimi- ja 2:1 matšivõidu. Kohtumine kestis 2 tundi ja 11 minutit.

Järgmises ringis tuleb vastu Maria Sakkari (WTA 39.) ja Anastasia Pavljutšenkova (WTA 36.) kohtumise võitja.