STATISTIKAPOMM | Ajaloolise Ühisliiga veerandfinaalseeria mänginud Kalev/Cramo kirjutati rekorditeraamatusse nii positiivse kui ka negatiivsega (1)

Toimetas Jarmo Jagomägi, 14. mai 2019, 18:05
Kalev/Cramo ja Kaasani Unicsi kolmas veerandfinaalmatš.Foto: Tiina Kõrtsini
Korvpalli VTB Ühisliigas on sõelale jäänud neli paremat. Esimest korda jõudis veerandfinaali BC Kalev/Cramo, kes jättis rekorditeraamatusse märgi maha nii positiivse kui ka negatiivse poole pealt.

Liiga kodulehel võeti veerandfinaalid läbi statistika kokku. Viskame pilgu peale!

4 mängijat tabas väljakult 23 viset. Täpsusküttide nimistusse kuuluvad Aleksei Šved (Himki), Errick McCollum (Unics), Arnett Moultrie (Kalev) ja Jalen Reynolds (Zenit). Esimene kolmik sai sellega hakkama kolme mänguga, viimane nelja partiiga.

7 mängijat said vähemalt ühes matšis kirja kaksikduubli. Jalen Reynolds (Zenit), Raymar Morgan (Unics), Maurice Ndour (Unics), Melvin Ejim (Unics), Will Clyburn (CSKA) ja Arnett Moultrie (Kalev) said lisaks kahekohalise punktiarvule kirja vähemalt 10 lauapalli, Branko Mirkovic (Kalev) oli ainus, kes jõudis kaksikduublini resultatiivsete söötudega.

36 eluaastaga on Branko Mirkovic vanim mängija, kes play-off´ides kaksikduublini jõudnud. Kolmandas matšis viskas ta Unicsi vastu 17 punkti ja jagas 10 resultatiivset söötu.

25 järjestikust play-off´i kodumängu on Moskva CSKA võitnud. Viimati kaotati 2014. aasta 10. mail, mil jäädi 66:81 alla Krasnodari Lokomotiv Kubanile.

40 punkti viskas Unics Kalevi vastu teise mängu esimesel neljandikul. See tähistab play-off´ide ühel veerandajal visatud punktide rekordit. Unics tabas 10 minuti jooksul väljakult 18st viskest 13, sealjuures kolmeseid 7st 4, lisaks läbisid korvirõnga kõik 10 vabaviset.

79protsendilise täpsusega tabas Unicsi tagamängija Errick McCollum kolmemängulises veerandfinaalseerias Kalevi vastu kolmeseid, 14st üritusest läbis korvirõnga 11. Mõistagi tähistab see protsent play-off´ide rekordit (kvalifitseerumiseks peab tegema vähemalt 10 pealeviset).

91protsendilise täpsusega tabas Himki tsenter Jordan Mickey viskeid väljakult. Jänki eksis Astana vastu peetud kolmemängulises seerias 21st viskest vaid kahel! Kusjuures kolmeseid tabas ta 2st 2.

2500 punktini jõudis Himki mängujuht Aleksei Šved. Tõsi, siinkohal räägime mitte ainult play-off´ist, vaid kõigi hooaegade kõikidest mängudest. Šved on esimene, kes 2500 piiri ületas. Tänaseks on tal 138 partiiga kirjas 2535 silma.