Kerr Kriisa.Foto: Twitter / @BBaltics
17. mai 2019, 13:59

Žalgiris sai Euroliiga finaalturniiril ülivalusa kaotuse, Kriisa kommentaatoritelt kiita (1)

Kerr Kriisa ja Kaunase Žalgiris jätkasid korvpalli U18 Euroliiga finaalturniiri ülivalusa 70:71 (37:25) kaotusega Tel Avivi Maccabi eakaaslasetele.

Pisut enam kui kolm minutit enne lõppu juhtis Žalgiris 68:61, kuid lõpus läks nende rünnak alatasa vett vedama. Seisul 70:71 jäi viimase rünnaku õigus Leedu klubile, kuid nad ei jõudnud 18 sekundiga korralikule viskele (kolmene blokeeriti).

Algviisikusse kuulunud Kriisa mängis ligi 33 minutit ja tõi selle ajaga 18 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 3/12, vabavisked 3/3). Lisaks andis ta viis resultatiivset söötu ja noppis neli lauapalli, aga tegi ka viis pallikaotust.

Euroliiga Youtube'i kanalil mängu kommenteerinud mehed kiitsid 18aastast eestlast korduvalt. Näiteks tunnustati 189 cm pika Kriisa tarkust.

"Kui pall on rünnakul tema käes, siis juhtub midagi geniaalset," sõnas üks kommentaatoritest. "Ta võiks pakkuda huvi NBA klubidele, aga minu arvates jääb tal praegu pikkust pisut väheks."

Esimeses alagrupimängus kaotas Žalgiris kahe punktiga Müncheni Bayernile. Kriisa meeskonna kolmas vastane (homme kell 12) on Belgradi Mega Bemax, kel tabelis kaks võitu.