Euroliiga

FINAAL SELGE! Moskva CSKA tuli suurest kaotusseisust välja ja lõi tiitlikaitsja Reali auti (1)

Toimetas Ats Kuldkepp, 18. mai 2019, 00:08
Nando De Colo viskas oma 23 punktist 19 teisel poolajal.Foto: Reuters/Scanpix
Korvpalli Euroliiga teises poolfinaalis alistas Moskva CSKA 95:90 tiitlikaitsja Madridi Reali. Seega kohtuvad Hispaanias Vitorias peetava Final Fouri esikohamatšis CSKA ja Istanbuli Anadolu Efes. Esimese poolfinaali kohta loe pikemalt SIIT!

Reali ja CSKA lahingus alustas paremini Hispaania klubi. 222 cm pikkuse Walter Tavarese toel mindi esimesel veerandil parimal juhul ette kümne punktiga, aga Sergio Rodriguez tõi CSKA teise veerandi alguses järgi. Esimene poolaeg kuulus 45:43 Realile.

Kolmanda veerandaja keskel paisus Reali edu taas kahekohaliseks, neli minutit enne perioodi lõppu oldi ees 65:51. CSKA suur kolmik Rodriguez, Nando de Colo ja Will Clyburn ei andnud aga alla ja viimasele neljale minutile mindi vastu 80:80 viigiseisus.

Madridi Reali peatreeneri Pablo Laso emotsioonid keesid viimasel veerandajal üle ja kuus minutit enne lõppu sai ta tehnilise vea. Foto: Reuters/Scanpix

Pärast mõlema tiimi tabavaid vabaviskeid suutis Sergio Llull 15,1 sekundit enne lõppu hullu kolmese sisse visata ja Reali kaotusseis vähenes 90:91 peale. Cory Higgins tabas CSKA poolt kaks vabaviset, aga Llull sai uuesti üritada. See kaugvise aga ei tabanud ja rohkem võimalusi Realil ei tekkinud.

De Colo ja Rodriguezi arvele jäi 23 punkti, Clyburn viskas 18 silma. Reali poolelt vastas 18 punktiga Fabien Causeur, kümnest kolmesest vaid ühe tabanud Llull kogus lõpuks 13 punkti.

Finaal toimub pühapäeval kell 21.30, kolmas koht mängitakse välja kolm tundi varem.