Stephen Curry pärast järjekordset sisse visatud kolmest.Foto: AP/Scanpix
19. mai 2019, 08:34

VIDEO | Tiitlikaitsja näitas NBAs taas meistriklassi, aga laatsaretiga liitus veel üks oluline lüli

Korvpalliliigas NBA jõudis viimasest neljast tiitlist kolm võitnud Golden State Warriors järjekordsele finaalile väga lähedale. Läänekonverentsi poolfinaalseeria kolmandas mängus alistati Portland Trail Blazers võõrsil 110:99.

Warriors juhib seeriat 3:0, neljas kohtumine peetakse Eesti aja järgi ööl vastu teisipäeva taas Portlandis. 3:0 eduseisu pole NBA play-off'ide ajaloos kunagi käest antud.

Veel kolmanda veerandaja alguses oli Warriors 14 punktiga taga, aga seejärel muutus nende kaitse tihedamaks ja Portlandi mäng lagunes. Warriors pidi taas läbi ajama sääremarjatraumast taastuva Kevin Durantita, kolmandal veerandil lõppes Achilleuse kõõluse valu kurtnud Andre Iguodala mäng. Lisaks on puudu esimeses ringis reielihast vigastanud DeMarcus Cousins.

Võitjate resultatiivseim oli Stephen Curry 36 punktiga. Draymond Green viskas 20 punkti, võttis 13 lauapalli, andis 12 resultatiivset söötu ja tegi 4 vaheltlõiget. Klay Thompson lisas 19 silma.

Portlandi poolt vastasid C.J. McCollum 23 ja Damian Lillard 19 punktiga, aga kahe peale tabati väljakult 38 viskest vaid 12. Eriti halb on Lillardi seis, sest portaali Yahoo! teatel on Portlandi liidril roietevigastus, mis teda tagasi hoiab.

Mängu kokkuvõte:

Idakonverentsi finaali juhib Milwaukee Bucks, kes on Toronto Raptorsi vastu võitnud mõlemad mängud. Kolmas matš peetakse ööl vastu esmaspäeva Torontos.