Siim-Sander Vene (palliga).Foto: EPA/Scanpix
19. mai 2019, 15:50

Siim-Sander Vene ja Gran Canaria tegid Janari Jõesaare koduklubile ilusa kingituse

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene koduklubi alistas Hispaania kõrgliiga eelviimases voorus võõrsil Zaragoza 84:79. Vene sai mängida üheksa minutit, aga punktiarve jäi tal seekord avamata. Statistikasse läks üks luhtunud kahepunktivise ja kaks lauapalli.

Gran Canariale tõi võidu õnnestunud viimane veerandaeg, mis võideti 25:14. Võitjate kasuks tõi Jacob Wiley 27 punkti ja 7 lauapalli, Euliz Baez lisas 12 punkti ja 5 lauapalli.

Zaragoza resultatiivseim oli Leedu vanameister Renaldas Seibutis 14 punktiga, hooajal 2015/2016 TLÜ/Kalevis mänginud kanadalane Johnny Berhanemeskel viskas 4 silma.

Gran Canaria võit oli hea uudis Janari Jõesaare tööandjale Tenerifele, sest Zaragoza on veerandfinaali sihtiva Tenerife otsene konkurent. Mõlemal on nüüd 17 võitu ja 16 kaotust, praeguse seisuga on Tenerife seitsmes ja Zaragoza üheksas. Jõesaar pole viimasel ajal Tenerife koosseisu pääsenud.

19 kaotuse kõrvale 14. võidu saanud Gran Canarial play-off'i lootusi enam ei ole.