Tallinna Kalev/TLÜ - BC Kalev/Cramo teine finaalmäng. Foto: Martin Ahven
20. mai 2019, 20:35

Eesti korvpalli meistrivõistluste finaalseeria teises matšis alistas BC Kalev/Cramo 101:73 Tallinna Kalev/TLÜ ning pääses kolme võiduni peetavat lahingut 2:0 juhtima.

Sel korral – kõik mängu peetakse Kalevi spordihallis – võõrsilmeeskonnana üles antud Cramo alustas mängu hoogsalt. Punkte tuli nii poolkiiretest kui ka positsioonirünnakutest, kaitses hoiti asjad kontrolli all, tasuks viie ja poole minutiga 20:6 eduseis.

Vahetused ning maa-ala kaitse rikkusid veidi Donaldas Kairyse hoolealuste rütmi ning Kalev/TLÜ-l õnnestus korraks mängu sisse saada. Veerandaja lõpp kuulus aga taas Cramole, 10 minuti järel juhiti 27:14.

Teisel veerandajal jätkati sarnases rütmis. Kalev/TLÜ oli hädas vastase agressiivse kaitsega, Cramol omakorda õnnestus seeläbi saada lihtsaid korve. Lisaks kasutati ära Martin Müürsepa hoolealuste maa-ala pirakaid auke.

Kalev/TLÜ mängu tõi veidi elu Leemet Loik, kes viskas kolme minutiga kaheksa punkti. Suurt revolutsiooni 18aastane pallur siiski läbi ei viinud, kindlalt ohje hoidnud Cramo pääses poolajale 56:33 eduseisus.

Suurt muutust ei toonud ka pikk paus. Kuigi vahe enam ei kasvanud, jätkas Cramo hea energia ning keskendatusega mõlemal pool väljakut. Kalev/TLÜ-le rünnak rajanes individuaalsetel sooritustel. Viimase veerandaja eel olid nad taga 55:78.

Otsustaval neljandikul usaldas Kairys peamiselt vahetusmeestest koosnevat koosseisu, nemadki ei vedanud alt. Cramo mängis vaatamata suurele edule isukalt lõpuni. Publiku pani täna kõige enam rõkkama Madis Soodla pealtpanek kaks minutit enne matši lõppu!

Cramo poolelt said platsile kõik 12 pallurit, kellest 11 teenisid üle 10 mänguminuti. Resultatiivseimaks kerkis 16 punkti toonud Branko Mirkovic. Kalev/TLÜ poolelt viskasid võrdselt 13 silma Damarcus Harrison, Ronald McGhee ja Kaido Saks.

Meistritiitli saatus võib selguda kolmapäeval, mil peetakse kolmas matš. Viimasest 10 hooajast on valitsev meister Cramo kroonitud tšempioniks kaheksal korral, neist viimasel kolmel aastal järjest.