Olümpia

Jaan Taltsi eest olümpial esikoha napsanud soomlane müüb kuldse autasu piraka summa eest maha! (3)

Toimetas Jarmo Jagomägi, 22. mai 2019 14:06
Kaarlo Kangasniemi.Foto: SATAKUNNAN MUSEO Marko Videman
1968. aastal Mehhikos peetud suveolümpial tõstmises kuldmedali võitnud Kaarlo Kangasniemi soovib autasu maha müüa. 

Mexico City´s peetud võistlusel oli soomlane parim poolraskekaalus (kuni 90 kg), võidutulemuseks jäi kogusumma 517,5 kg. Kangasniemi edestas Eesti tõstelegendi Jaan Taltsi, kes tõstis põhjanaabrist 10 kg vähem. 

Nüüd soovib Kangasniemi oma ainsa olümpiamedali krõbeda raha eest maha müüa. Iltalehti andmetel on autasu müügis 150 000 euroga. 

Müügikuulutus juures on kirjas, et 1968. aasta olümpiakuld koosneb 93% ulatuses hõbedast, keskmist osa kaunistab kullast plaat. Autasu on klaasist kaanega puidust karbis. Medal kaalub 129 grammi, diameeter on 60, paksus viis millimeetrit ning on üle 50 aasta vana. 

Kangasniemi auhinnakapist leiab veel kaks MM-tiitlit ning ühe hõbeda. EMidelt on tal ette näidata kaks kulda ja sama palju pronkse. Soomlane on avalikult tunnistanud, et tema saavutusi tiivustasid anaboolsed steroidid, kuid need polnudki 1960ndatel keelatud. 

Kuigi Talts jäi 1968. olümpiakullast ilma, parandas ta vea neli aastat hiljem Münchenis. Lisaks on eestlasel auhinnakapis kaks MM-tiitlit ning hõbedat, EMidelt võitis ta neli kulda. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee