Kalev/Cramo vs Kalev/TLÜ kolmas finaalmäng.Foto: Erki Pärnaku
22. mai 2019, 20:39

FOTOD | Korvide saju pakkunud Kalev/Cramo krooniti taas Eesti meistriks! (1)

Kalev/Cramo võitis Eesti korvpallimeistrivõistluste finaalseeria kolmandas mängus Tallinna Kalev/TLÜ-d 105:83, seeria kuulus Cramole 3:0. Kalev/Cramol on nüüd 11 Eesti meistritiitlit, viimati jäädi kullata 2015. aastal.

Lõbusa ja korviderohke esimese veerandi võitis Cramo 32:28. Teisel perioodil jätkas favoriit samamoodi, aga väiksemal Kalevil õnnestus visata vaid 10 punkti. Poolajaks oli Cramo ees 64:38 ja suur edu ei kahanenud ka 20 ülejäänud minutiga.

Kalev/TLÜ suutis finaalseerias VTB Ühisliiga klubile vastupanu osutada ainult esimeses mängus, kus nende kaotusnumbrid olid 78:87. Teise kohtumise võitis Cramo juba 101:73.

Kolmandas mängus oli võitjate resultatiivseim 20 punktiga Kristjan Kitsing, Branko Mirkovic lisas 18 silma. Mirkovic valiti ka finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks. Kalev/TLÜ kasuks viskas Damarcus Harrison 19 punkti.

Kalev/Cramo juhendajast Donaldas Kairysest sai esimene välismaalasest peatreener, kes on Eesti meistriks tulnud rohkem kui ühel korral.

Eesti korvpalli meistriliiga Tähtede viisikusse valiti Chavaughn Lewis (Kalev/Cramo), Damarcus Harrison (Kalev/TLÜ), Demetre Rivers (Pärnu Sadam), Toomas Raadik (TalTech), Arnett Moultrie (Kalev/Cramo).

Parimaks kaitsemängijaks valiti Mihkel Kirves (Pärnu Sadam), parimaks noormängijaks Arnas Velicka (Tartu Ülikool), aasta uustulnukaks Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp ja aasta treeneriks Donaldas Kairys.