Doping

Eestlastega seotud dopinguskandaal ei näita vaibumise märke: suured kahtlused on ratturite ja ühe laskesuusataja kohal (3)

Toimetas Ats Kuldkepp, 23. mai 2019, 11:33
Laskesuusatamine. Pilt on illustratiivne.Foto: Imago Sport/Scanpix
Viimane ööpäev on veebruaris Seefeldi põhja suusaalade MMi ajal lahvatanud dopinguskandaali kohta toonud kaks teadet. Kahtlusaluste sportlaste seas on väidetavalt ka üks laskesuusataja ning musta mänguga võib seotud olla ka osa Sloveenia rattaspordist.

Saksamaa telekanali ARD andmetel kuulub "vähemalt üks laskesuusataja" nende kuue sportlase hulka, kelle nime pole uurimise käigus avalikustatud. Austria ja Saksamaa ametivõimud on üle kuulanud 21 sportlast, neist 15 nimed on avalikud. Nende seas on ka Eesti murdmaasuusatajad Karel Tammjärv, Andreas Veerpalu ja Algo Kärp.

ARD teatel toimus laskesuusataja puhul reeglite rikkumine enam kui viis aastat tagasi. Kriminaalkaristuse jaoks on tegu seega aegunud. Spordiõiguse vaatevinklist saab asja siiski uurida, sest pattu tehti viimase kümne aasta jooksul.

Samal teemal

Kokku olevat skandaaliga seotud viis spordiala, lisaks laskesuusatamisele ka murdmaasuusatamine, kergejõustik, rattasport ja kiiruisutamine.

Rattaspordis on esile tõusnud sloveenidega seotud kahtlused. Portaal Cyclingnews kirjutas, et rahvusvaheline jalgrattaliit UCI on aastaid jälginud mitme Sloveenia ratturi ja tiimiliikme tegevust.

Kõige mõjukam on neist tugeva Bahrein-Merida profitiimi juht Milan Eržen, kes on oma seotust dopinguga eitanud. Eelmisel nädalal teatas UCI, et praegu tiimis sõitvale Kristijan Korenile määrati ajutine tegutsemiskeeld, sest ta kasutas aastatel 2012-2013 keelatud meetodeid. Koren pidi seetõttu lahkuma ka Giro d'Italia velotuurilt. Tegutsemiskeeld anti ka klubi spordidirektorile Borut Božicile.

3 KOMMENTAARI

m
23. mai 2019, 12:46
Ma ei saa aru kellele makstakse palka urgitsemise eest. aga mina soovitan kahtlusalustel minna Reformierakonna tahatuppa varjule kuna sinna süüdistused ei ulatu. Smigun läks ja kohe oli süüdistustest vaba.
d
diplomaaaat 23. mai 2019, 12:46
Elavad juba Norras ning asi aegus
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee