Kanda hokimehed (punases) rõõmustamas.Foto: DAVID W CERNY
Jäähoki
23. mai 2019, 23:55

VIDEO | ÜLIDRAMAATILINE! Kanada oli 0,4 sekundi kaugusel krahhist (4)

Slovakkias jätkuval jäähoki MMil tehti täna algust play-off'idega. Esimesena pääses poolfinaali Venemaa, kes alistas 4:3 USA.

Nagu tänane Õhtuleht kirjutas, peetakse meie idanaabreid tänavuse suurturniiri favoriitideks. Ameeriklased pusisid venelastele küll hästi vastu, kuid Nikita Gussevi, Kirill Kaprizovi, Mihhail Grigorenko ja Mihhail Sergatšovi tabamused tõid valitsevatele olümpiavõitjatele magusa võidu.

Sealjuures võtsid ameeriklased rohkem kui kolm minutit enne lõppu väravavahi välja. 2:4 kaotusseisus olnud jänkidele tõi strateegia tulu, kuna Alex DeBrincat viskas värava. Ameeriklased üritasid veel kuuekesi venelastele vastu saada, kuid sihile ei jõutud.

Teises õhtul alanud poolfinaalis oli Šveits väga-väga lähedal Kanada alistamisele. Tänu ülekaalus visatud tabamustele 2:1 juhtinud Šveitsi surus 0,4 sekundit enne normaalaja lõppu põlvili Damon Severson, kelle kaugvise läbi Šveitsi mängijate müüri väravasse lendas. Vaata väravat allpool olevast videost:

Lisaajal tõi Kanadale ülimagusa 3:2 võidu NHLis Vegas Golden Knightsi esindav Mark Stone.

21.15 alanud veerandfinaalides alistas Tšehhi 5:1 Saksamaa ja Soome lisaajal 5:4 Rootsi.

Ülehomsetes poolfinaalides kohtuvad Venemaa-Soome (algusaeg 16.15) ja Tšehhi-Kanada (20.15).