Rootsi väravavaht Henrik Lundqvist ei jäänud oma mänguga eilses veerandfinaalis põrmugi rahule.Foto: Laskowski/PressFocus/SIPA
Jäähoki
24. mai 2019, 12:27

HOKIDRAAMA! Šokk-kaotuse saanud õrnahingelised rootslased solvusid fakti konstateerinud soomlase peale (9)

Slovakkias jätkuval jäähoki MMil jõudis viimasena nelja parema hulka Soome. Suure osa kohtumisest igirivaal Rootsi vastu tagaajaja rollis veetnud meie põhjanaabrid võtsid lisaajal tohutult magusa 5:4 võidu.

Svenssonite meedia nimetas allajäämist "tohutuks fiaskoks" ja läbipõlemiseks. Küll visati kriitikanooli ka soomlaste poole, kuna rootslaste arvates mõnitas üks Soome ajakirjanik nende väravavahti.

Eilses kohtumises kaitses Rootsi väravasuud 37aastane olümpiavõitja, maailmameister ja pikaaegse NHLi kogemusega Henrik Lundqvist. Vanameister oli teinud kehva MMi ega suutnud veerandfinaalis end paremas valguses näidata. Näiteks soomlaste avaväravas süüdistati kõige enam just teda. Enne eilset oli Lundqvist Soome vastu MMil mänginud seitse korda ning Rootsi polnud pidanud kordagi kaotusekibedust tundma.

Tuomas Arkimies kirjutas pärast kohtumist Ilta-Sanomati veergudel, et sellise Soome koosseisu vastu kaotamine on Rootsi jaoks läbikukkumine, kuna neil on paberil kordades tugevam koondis. "Lundqvist aitas meid täna (eile – toim.) väga palju," viitas Arkimies väravavahi kehvale esitusele. Seda arvamust võtavadki rootslased mõnitamisena, kuigi kirjatsura konstateeris vaid fakti.

Homsetes poolfinaalides kohtuvad Venemaa-Soome (algusaeg 16.15) ja Tšehhi-Kanada (20.15).