Jalgrattasport

Dopingumaias Armstrong ei muudaks oma minevikus mitte midagi (4)

Toimetas Kaarel Täll, 24. mai 2019, 19:10
Lance Armstrong.Foto: AP/Scanpix
Endisele jalgrattakuulsusele Lance Armstrongile määrati 2012. aastal elu lõpuni kestev võistluskeeld. Selgus, et tegemist on läbi ja lõhki petisega, kelle kõik võidud tulid dopingu tarvitamise abil.

Nüüd tunnistas 47aastane ameeriklane, et kui tal oleks võimalik oma minevikku muuta, jätaks ta selle tegemata. „Tegime kõik vajaliku, et võita. Jah, see polnud lubatud, kuid ma ei muudaks midagi. Peamiselt seetõttu, et vastasel juhul ei saaks ma tehtud vigadest õppida,“ arutles ta.

„Tegin vea, mis viis paljude järgmiste vigadeni. Lõpuks tõin kaasa spordiajaloo suurima hävingu. Kuid õppisin palju. Ma tõesti ei muudaks seda, kuidas käitusin.“

Lance Armstrong oli rattamaailma valitseja ja üks planeedi populaarsemaid sportlasi. Aastatel 1999-2005 võitis ta järjepanu seitse Prantsusmaa velotuuri, kuid pärast hiiglaslikku dopinguskandaali jäi ta kõigist tiitlitest ilma. Esmakordselt rääkis ta avalikult keelatud ainete tarvitamisest 2013. aasta Oprah Winfrey telesaates.

Oprah Winfrey (paremal) ja Lance Armstrong. Foto: AFP/Scanpix

Samal teemal

5. märts 2019, 09:48
DOPINGU ABC: petised riskivad suguvõimetuse ja ootamatu karvakasvuga
7. detsember 2018, 11:11
Dopingupetis Lance Armstrong avaldas geniaalse manöövri, mis päästis tema perekonna

4 KOMMENTAARI

o
Odin 25. mai 2019, 23:11
Ja miks ta peaks muutma? Au ja kuulsus käes ning ka aus ülestunnistus tehtud. Mitte nii nagu meie Andrus, kes näole ei anna ning koos dopingupatuse pojaga Eestist jalga lasi. Või Kristiina Anatoli t. Vähi, kes juriidilise apsaka taha pugedes RE toel Riigikokku valiti.
m
muti 25. mai 2019, 12:12
Kui vaadata praegu Cirol uusi noori tulijaid ,siis on kull tunne ,et pole puhtad ,makke minnakse nagu spurditakse lausmaal .
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee