Lewis Hamilton pühendas Monaco GP võidu Niki Laudale, kes suri nädala alguses 70aastaselt.Foto: Reuters/Scanpix
Vormel 1
26. mai 2019, 17:59

Monaco GP: Hamilton taas parim, teisena lõpetanud Verstappen sai karistada ja kukkus poodiumikohalt välja

Vormel 1 sarja Monaco GP võitis valitsev maailmameister Lewis Hamilton (Mercedes), kes edestas Sebastian Vettelit (Ferrari) ja Valtteri Bottast (Mercedes). Teisena lõpetanud Max Verstappen (Red Bull) üritas suurema osa võistlusest kulunud rehvidega sõitnud Hamiltonist mööduda, aga britt pidas vastu. Kaks ringi enne lõppu sõitis Verstappen Hamiltonile kergelt tagant otsa, aga mõlema autod jäid terveks.

Et kohtunikud andsid sõidu esimeses osas Verstappenile ebaturvalise boksipeatusest väljumise eest viiesekundilise karistuse, kukkus Verstappen neljandaks.

Tegemist oli hooaja esimese etapiga, kus Mercedesed ei saanud kaksikvõitu. Kodurajal sõitnud Chales Leclerc (Ferrari) startis alles 15. kohalt, lõhkus pisut autot ja pidi juba sõidu esimeses osas katkestama.

Monaco GP: 1. Lewis Hamilton (Mercedes), 2. Sebastian Vettel (Ferrari) +2,602, 3. Valtteri Bottas (Mercedes) +3,162, 4. Max Verstappen (Red Bull) +5,537, 5. Pierre Gasly (Red Bull) +9,946, 6. Carlos Sainz (McLaren) +53,454, 7. Daniil Kvjat (Toro Rosso) +54,574, 8. Alexander Albon (Toro Rosso) +55,200, 9. Daniel Ricciardo (Renault) +60,894, 10. Romain Grosjean (Haas) +61,034 ... 17. Kimi Räikkönen (Alfa Romeo) +1 ring

Sõitjate arvestus: 1. Lewis Hamilton 137, 2. Valtteri Bottas 120, 3. Sebastian Vettel 82, 4. Max Verstappen 78, 5. Charles Leclerc 57, 6. Pierre Gasly 32.

Võistkondade arvestus: 1. Mercedes 257, 2. Ferrari 139, 3. Red Bull 110.

17:58

Sõit läbi! Hamilton võitis ja Verstappen kukkuski viiesekundilise karistuse tõttu neljandaks.

17:56

78. ring: algas viimane ring! Kohtunikud vaatavad Verstappeni ja Hamiltoni momendi üle.

17:55

76. ring: Verstappen sõitis Hamiltonile kergelt tagant sisse, aga positsioonid jäid samaks.

17:53

75. ring: seis on sama, Verstappen hoiab Hamiltoni pinge all.

17:50

73. ring: nüüd on Bottas vahet tagasi teinud ja esinelik on vähem kui kolme sekundi sees.

17:49

72. ring: Verstappen üritab, aga ei saa kuidagi Hamiltonist mööda. Lõpuni vaid kuus ringi.

17:40

64. ring: Bottasele jäid ette aglasemad autod ja soomlane kaotas koguni 2,5 sekundit! Nüüd jääks ta kokkuvõttes Verstappenist tahapoole isegi siis, kui Verstappeni ajale viis sekundit lisada.

17:38

63. ring: Hamilton jätkab keskmise rehviseguga. Mercedes usub, et Hamilton suudab lõpuni vastu pidada.

17:22

50. ring: Hamilton kaebab oma rehvide üle, aga Mercedes tahab, et britt oma keskmise rehviseguga edasi sõidaks. Verstappenil on all kõvad rehvid.

17:20

49. ring: Verstappen jahib endiselt Hamiltoni, aga tuletame meelde, et hollandlasel ripub veel viiesekundiline karistus pea kohal.

17:10

42. ring: Verstappen on endiselt Hamiltoni kannul, Vettel jääb omakorda Verstappenist maha 1,7 sekundiga ja Bottas Vettelist 2,8 sekundiga.

16:58

32. ring: seis on praegu selline: 1. Hamilton, 2. Verstappen, 3. Vettel, 4. Bottas, 5. Kvjat. Hamiltoni ja Verstappeni vahe on pidevalt alla ühe sekundi. Kimi Räikkönen on praegu 12. kohal.

16:46

23. ring: Verstappen saab viiesekundilise karistuse. Hollandlane on seega edasi suures mängus, midagi kadunud veel pole.

16:40

19. ring: Leclerc katkestabki.

16:39

18. ring: viimasena jätkav Lecelrc käis taas boksis ja kurtis auto juhitavuse üle. Monaco mehelt kodurajal täna imet ei tule...

16:33

14. ring: Bottasest möödus teise boksipeatuse tõttu ka Vettel. Soomlane on nüüd neljas. Ent Verstappen võib oma teise koha loovutada.

16:31

13. ring: võimalik, et Verstappen saab ebaturvalise boksipeatusest väljumise eest karistada. Bottas tuli uuesti boksi ja talle pandi alla kõvad rehvid.

16:29

12. ring: Verstappen möödus boksipeatusega Bottasest ja tõusis teiseks!

16:27

Leclerc üritas mööduda ka 11. kohal olnud Nico Hülkenbergist, aga põrkas vastu barjääri ja lõhkus parema tagumise rehvi. Leclerc langes 20. kohale ja esikolmik tegi talle ringi sisse. Rajale tuleb turvaauto.

16:23

7. ring: seni on kõik kulgenud rahulikult. Hamiltoni edu Bottase ees on 1,4 sekundit, sama suur vahe on ka Bottase ja Verstappeni vahel.