Aleksei Lukjanuk.Foto: ALDO LUUD
Auto-Moto uudised
26. mai 2019, 14:52

OH SA MU MEIE! 50 km/h alas 124,9ga sõitnud endine Eesti meister sai piraka trahvi (11)

Venemaa rallisõitja Aleksei Lukjanuk sai praegu Liepajas sõidetaval EM-sarja etapil 5000 eurot trahvi, kuna ületas tohutult kiirust.

Lukjanuk on oma kiiruse poolest teada-tuntud, kuid sama kuulus on venelane ka oma ohtrate eksimuste tõttu. Osalt seetõttu polegi 38aastane piloot rallimaailma kõrgeimas tipus läbi löönud, ehkki mullu võitis ta EM-sarja. 2014. aastal tuli Lukjanuk Eesti meistriks.

Lätis ületas Lukjanuk kiirust täna hommikul. Esmalt sõitis ta 50 km/h alas 124,9 km/h-ga, minut hiljem 90 km/h alas peaaegu 170 km/h-ga. Rajakohtuniku otsusest selgub, et Lukjanuki võttis vahele tema Citroen C3 R5-masinas olnud GPS.

Esimese rikkumise eest määrati Lukjanukile karistuseks 1600, teise eest aga 3400 eurot. Sõitjal on trahvide maksmiseks aega 48 tundi alates otsuse teatamisest ehk täna hommikul kella kümnest.

Liepaja ralli võitis maailmameister Petter Solbergi poeg Oliver. Norralane edestas Lukjanukki 22,7 sekundiga, poodiumi viimase kohta hõivas kodupubliku ees kihutanud Martins Šesks (+57,4).

Rallil oli stardis ka mitu Eesti ekipaaži. Neist parimal positsioonil lõpetasid Priit Koik ja Silver Simm (12. koht). Ken Torn ja Kauri Pannas said 20. koha ning neile kuulus oma võistlusklassi võit.