Jäähoki

VIDEO | Vaimustav Soome hokikoondis murdis Kanada maha ja tuli maailmameistriks! (49)

Toimetas Ats Kuldkepp, 26. mai 2019, 23:29
Soome hokikoondis koos ihaldatud karikaga.Foto: Reuters/Scanpix
Slovakkias lõppenud jäähoki MM-finaalturniiri võitis Soome. Finaalis alistati 3:1 Kanada (0:1, 1:0, 2:0).

Matš algas tuliselt, kuuendal minutil oli Soome koondislasel Oliwer Kaskil kasutada karistusvise, aga Kanada väravavaht Matt Murray oli kindel.

Kohtumist läks juhtima aga Kanada, värava autoriks oli 11. minuti alguses Shea Theodore. Soome vastus tuli teise kolmandiku kolmandal minutil, kui täpne oli kapten Marko Anttila. Sama mees viis 43. minutil Soome 2:1 ette.

Järgnes Kanada surve, aga neli minutit enne normaalaja lõppu viskas ülimalt tähtsa värava Harri Pesonen ja viis Soome 3:1 ette. Kanada võttis seepeale väravavahi välja, aga sihile ei jõutud.

Tipphetked:

Soomlased saavad kätte võidukarika:

Soome tuli maailmameistriks ka 1995. ja 2011. aastal. 1995. aastal peeti turniir Rootsis, 2011. aastal oli võistluspaik sarnaselt tänavusele Slovakkia. Seekord tugines Soome koondis peamiselt koduliiga mängijatele, NHLis teenib leiba vaid kaks vastset maailmameistrit.

Turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti Kanada äss Mark Stone.

Soome kasuks kaks väravat visanud kapten Marko Anttila. Foto: Imago Sport/Scanpix

26. mai 2019, 19:58
Venemaa hokitähed said MMilt lohutuseks pronksmedalid, matš oli ülimalt pingeline
26. mai 2019, 11:57
Hokikorrespondent: Venemaa hokifänne tabas aegade suurim šokk, soomlased väärivad ausammast
26. mai 2019, 09:58
Venemaa hokikoondist analüüsinud ajakirjanikku ähvardati tappa: selles on süüdi oskamatud venelased!
26. mai 2019, 09:26
HAPUD VIINAMARJAD? Venemaa hokikrahhi liikmed: Soome oli kehv, nad võitsid tänu õnnele