Vehklemine

EPEENAISKOND TEADA! Kirpu jäeti taas koondise ukse taha (2)

Karl Juhkami, 29. mai 2019, 19:29
Erika KirpuFoto: Bizzi/FIE
Eesti vehklemisliidu juhatus kinnitas juunikuus EMile sõitva epeenaiskonna. Vastavalt reeglitele pääsevad Eesti edetabeli kolm parimat koondisesse automaatselt, neljanda vehkleja valib peatreener Kaido Kaaberma. 

Kaaberma pidi seega valima edetabeli neljanda Erika Kirpu ja viienda Irina Embrichi vahel ning liisk langes viimasele. Lisaks Embrichile kuuluvad koondisesse Katrina Lehis, Julia Beljajeva ja Kristina Kuusk. 

Samal teemal

"Peatreener tegi ettepaneku valida neljandaks liikmeks Irina Embrich ning juhatus otsustas seda toetada," kinnitas vehklemisliidu peasekretär Olga Truuse. 

Konkreetne otsus puudutab ainult juunis Saksamaal Düsseldorfis toimuvat EMi. Suve teises pooles Ungaris toimuva MMi koosseis läheb lukku 26. juulil ehk seal on vangerdused veel võimalikud. 

Nädal tagasi Õhtulehega rääkides kommenteeris Kipru oma võimalikku koondisest välja jäämist järgnevalt: "Mulle ei tuleks üllatusena, kui ma EMi ja MMi koondisesse ei saaks, aga ma poleks selle otsusega nõus. Paljud vehklemiseksperdid poleks ka nõus. Need ei ole ainult minu egoistlikud mõtted."

Kirpu jäeti koondisest välja ka mullu MMi eel, kui ta pidi ruumi tegema värskele Euroopa meistrile Katrina Lehisele. Ka toona oli Kirpu edetabeli järgi Embrichi ees kodumaa neljas mõõk, kuid peatreener võttis tiitlivõistlustele kaasa just Embrichi. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee