Ott Tänak näitas Portugalis hiilgavat sõitu.Foto: AFP/Scanpix
WRC
2. juuni 2019, 15:22

Elagu! Tänak noppis järjekordse võidu, Meeke’i sõit lõppes katastroofiga (60)

Aasta siis oli 2009, kui Ott Tänak tegi Portugalis autoralli MM-sarja debüüdi. Kümme aastat hiljem krooniti ta esimest korda samal rallil võitjaks. Põneva nädalavahetuse lõpetas saarlane 15,9 sekundiga Thierry Neuville'i ees. Kolmas oli Sebastien Ogier.

Katastroofiga lõppes Kris Meeke'i sõit, sest eelviimasel kiiruskatsel tehtud spinniga loovutas ta teise koha. Viimasel katsel sõitis britt aga vastu tee ääres olnud kändu ja lõhkus oma Toyota täielikult.

• Kris Meeke'i Toyotal ütlesid sidevahendid teisel katsel üles, mistõttu pidi kaardilugeja Seb Marshall talle käemärkidega legendi näitama. Britt kaotas katse finišis parimale 5,5 sekundit.
  • Sebastien Loebi tabasid kolmanda katse alguses tehnilised probleemid, mistõttu sõitis ta katse läbi umbes 30 km/h tunnikiirusega.
  • Esapekka Lappi lõhkus kolmandal katsel rehvi, kuid otsustas lõpuni sõita, kaotades finišis veidi üle minuti.
  • Esikohal kihutanud Dani Sordo auto kuumenes üle ja hispaanlane kaotas sellega ligi veerand tundi.
  • Kuuendal kiiruskatsel kaotas Teemu Suninen oma Fordi pidurid ja kaotas minuti jagu aega.
  • Kaheksandal katsel oli Ott Tänakul probleeme piduritega, mistõttu kaotas eestlane üheksa sekundit, kuid ülesõidul suutis saarlane häda kõrvaldada.
  • Jari-Matti Latvala tegi 11. katsel viga oma Toyota Yarise vedrustusele, mis andis eriti valusalt tunda 12. katsel, kus ta kaotas kiirematele ümmarguselt minuti ning langes teiselt kohalt viiendaks. Pisut hiljem teatas Toyota, et Latvala ei stardi 13. katsele, vaid säästab autot pühapäevaks.
  • Tänak lausus 13. katse lõpus, et parem esimene amort on katki. Õnneks ei tähendanud see pikal katsel enamat kui 12-13 sekundi ära andmist.
  • 14. kiiruskatsel keeras Lappi oma auto üle katuse, kuid tal õnnestus siiski jätkata. Kaduma läks umbes 20 sekundit. Järgmisel kiiruskatsel tegi ta veel ühe sõiduvea ja lõhkus auto lõplikult.
  • 17. kiiruskatsel tegi Meeke sõiduvea ja loovutas teise koha Neuville'ile.
  • Meeke'i etteaste lõppeb katastroofiga. Viimasel kiiruskatsel sõidab ta juba 200. meetril vastu kändu ja lõhub oma Toyota.

15:35

Elagu! Ott on võitjana finišis ja võtab punktikatselt kolm punkti! Tundus, et Ott võttis lõpus meelega hoo maha, et mitte Sardiinias esimesena startida.

15:22

Toyota bossi Tommi Mäkineni kommentaar: „Muidugi tunneme pettumust. Ta oli juba eelmise kiiruskatsel toimunud apsu järel kuidagi liimist lahti. Vahel lihtsalt juhtub nii, mul neist väga kahju. Otiga nii ei juhtu, sest ta on vaimselt väga tugev.“

15:20

Tahad teada, mis juhtus Meeke'iga? Vaata videot!

15:19

Meeke'i auto tõsteti lõpuks treilerile. Peagi peaks rajale pääsema ka Neuville ja Tänak.

15:13

See ühtlasi tähendab, et järgmised startijad peavad veidi ootama. Punktikatse hetkeseis:

1. Ogier
  2. Suninen +4,0
  3. Sordo +5,1
  4. Evans +6,2
15:11

Kordusest tundub, et Meeke sõitis kohe pärast starti vastu kivi. Müstiline mees, temaga ikka juhtub...

15:08

Värske info: Meeke seisab keset kiiruskatset!

14:59

Latvala võttis Greensmithi avariipaigas hoo maha. Finišis avaldas ta lootust, et saab kirja kompensatsiooniaja ja kaheksanda koha. Nüüd on pall kohtunike väravas.

14:49

Tuline kahju! Britt Greensmith kaotab hüppe järel juhitavuse ja lõhub oma Fordi...

14:43

Dani Sordo lõpetas kiiruskatse ajaga 6.40,1. Sebastien Loeb tegi aga sõiduvea ja lõhkus auto, lõpuks kaotas ta Sordole enam kui minutiga.

14:00

Peagi algabki punktikatse! Kulminatsioon on käes!

13:14

Meeke'i ebaõnn tähendab muidugi ka seda, et Tänaku edu teise koha ees on nüüd kindlam. Ta edestab Neuville'i 16,6 sekundiga.

17. kiiruskatse:

13:11

Meeke tegi ralli lõpu eel spinni ja kaotas korralikult aega. Neuville tõusis teiseks, edu Meeke’i ees on 7,4 sekundit. See uudis Tänakule ei meeldi, sest Meeke’i töö oli just Neuville’ilt punkte röövida.

12:51

Peagi hakkavad kiiremad mehed jõudma 17. kiiruskatse lõppu.

12:29

Esikolmik jätkab samas järjekorras ja 16. kiiruskatse järel. Tänaku edu Meeke’i ees kasvas 8,1 sekundile.