Kaia Kanepi on ka 33aasteselt suurepärases vormis.Foto: AFP/Scanpix
2. juuni 2019, 14:22

TULINE KAHJU! Kanepi mängis eduseisu maha ja jäi veerandfinaali ukse taha (23)

2001 oli aasta, mil Kaia Kanepi võitis Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistluste noorteturniiri. 18 aastat hiljem on ta endiselt suurepärases hoos, kuid siiski jäi haapsallanna napilt täiskasvanute hulgas veerandfinaalist välja.

Maailma edetabelis 88. kohta hoidev Kanepi kaotas täna peaväljakul 7:5, 2:6, 4:6 horvaaditar Petra Marticile (WTA 31.), kes oli omakorda võtnud kolmandas ringis üllatusvõidu maailma teise numbri Karolina Pliškova üle.

Esimest setti alustas Kanepi hästi ja võitis alustuseks oma pallingu. Mõlemad jätkasid oma servide hoidmist kuni seisuni 2:2. Seejärel tegi Martic matši esimese murde, kuid Kanepi vastas samaga. Hiljem serviti jälle kindlalt, kuni Kaia murdis seisuks 7:5 ja avaseti võidu kindlustas.

Teine sett oli juba hoopis teist nägu – kuigi Kanepi tegi kiire murde ja läks 2:0 juhtima, siis kuus järgmist geimi kuulusid Marticile. Kolmas sett võttis jälle uue suuna, sest Kanepi ei kaotanud alustuseks oma pallingul punktigi, millele omakorda järgnes servi murdmine – 2:0! Seejärel ärkas taas Martic, kes kohe kaks vastumurret sooritas ja ise 3:2 juhtima asus. Kuid väsimusega võideldes ei õnnestunud ka horvaatlannal stabiilsust hoida ning Kanepi murdis seisuks 3:3.

Järgnenud kaks geimi kestsid peaaegu 20 minutit, kuid lõpuks suutsid mõlemad oma servigeimid võita – 4:4. Kuid seejärel pani Martic oma noorusliku energia maksma ning võitis kaks järgmist geimi, kolmanda seti ja kogu matši.

Veerandfinaalis kohtub hordvaaditar Marketa Vondrousovaga, kes hoiab maailma edetablis 38. kohta. Vondrousova sai täna 6:2, 6:0 jagu Läti esindajast Anastasija Sevastovast (WTA 12.).

33aastane Kanepi on Prantsusmaa lahtiste veerandfinaali jõudnud kaks korda: aastatel 2008 ja 2012. 28aastane Martic jõudis kaheksa sekka esimest korda.