Karl Juhkami, Tartu | Fotod: Aldo Luud, 2. juuni 2019, 18:37
Eesti vs. Sloveenia.Foto: cev.lu
Eelmisel laupäeval kaotas Eesti võrkpalli rahvusnaiskond võõral väljakul Sloveeniale 0:3. Kaheksa päeva hiljem polnud asjalood erinevad. Sloveenid olid meist taas 3:0 (25:23, 25:21, 26:24) paremad.

Sloveenia polnud enne tänast kaotanud Hõbeliigas geimigi, kuid Tartus oli kohe avavilest peale selge, et Eestil on selles osas midagi öelda. Kodupubliku ees mänginud koondis nautis avageimis korduvalt kolmepunktilist eduseisu (3:0, 8:5, 16:13), kuid ikka ja jälle leidsid sloveenid viisi, kuidas mängu tagasi tulla.

Seisul 18:18 noppisid vastased kolm punkti järjest, kuid tegid seejärel paar rumalat viga, mis Eesti 21:21 viigini aitasid. Paraku kuulus geimi lõpp vastastele. Seisul 23:23 ehk mängunaiste punktidel näitasid suuremat kindlust just külalised ning avageim kuulus Sloveeniale 25:23.

Teine geim algas analoogselt. Eesti pääses ette 4:1 ja 7:3, kuid kaitses imeliselt tegutsenud sloveenitarid suutsid meie naistest küüntega kinni hoida (9:9). Edasi kulgeti kuni seisuni 13:13 paarisrakendis.

Seejärel tegi Eesti 3:0 vahespurdi, kuid peagi oli taas tablool 17:17 viik. Veel näitas tabloo viigiseisu 19:19, kuid seejärel ei saanud Eesti kaitses paari väga lihtsat palli kätte ning teine geim kuulus samuti vastastele 25:21.

Ka kolmas geim algas paremini Eesti jaoks, kes pääses 3:1 ette. Erinevalt eelmisest kahest geimis tundus, et seekord suudavad eestlannad kättevõideldud edu ka hoida. Liiguti stabiilselt paaripunktilises eduseisus (7:4, 11:8), kuniks juhtus see, mis varemgi. Sloveenia tuli järele ja võitles välja viigiseisu 11:11.

Eestil tekkis veel korra šanss ihaldatud geimivõit ära võtta, kui pääseti 17:14 ette, kuid sloveenid ronisid taas 19:19 viigini. Ning siis läks kõik juba tuttava kava järgi. Vastased olid otsustavatel hetkedel, mis sisaldasid endas nii kohtunike (vaieldavaid) otsuseid kui ka punktide uuesti mängimisi, kindlamad ja võtsid 26:24 geimi- ning 3:0 mänguvõidu.

Eesti resultatiivseimad olid Kristiine Miilen (efektiivsus +7, rünnak 56%) ja Kristel Moor (+9, 43%) 15 punktiga.

Eesti naiskond alustas Sloveenia vastu samas koosseisus nagu eelmises võidukohtumise Portugaliga. Sidemängija Julija Mõnnakmäe, diagonaalis Kristel Moor, nurgaründajad Kristiine Miilen ja Nette Peit, temporündajad Liis Kullerkann ja Eliise Hollas ning libero Kristi Nõlvak.