Spordivaria

Ultratriatleet Ratasepa lugu talletub raamatukaante vahele 

Ohtuleht.ee, 6. juuni 2019 11:17
Rait Ratasepp.Foto: Erki Pärnaku
Rait Ratasepp on esimene Eesti ultratriatleet, kes on iseseisvalt arendanud oma sportlikke ja vaimseid võimeid nii kaugele, et on jõudnud ultratriatloni valdkonnas maailma tippu ning viinud Eesti ultratriatloni maailmakaardile.

Ultratriatleedi kujunemisloo paneb kirja Veiko Märka raamatusse "Rait Ratasepp – igiliikur inimnahas".

Raamatu väljaandja, Helios Kirjastuse esindaja Argo Peepsoni sõnul ei ole Ratasepast koostatav raamat tavapärane elulooraamat, vaid motivatsiooniraamat, mis avab ultratriatleeti kui üleilmset fenomeni.

Samal teemal

"Rait ja tema katsumused näitavad meile, et kõik ja rohkemgi veel, on võimalik," ütles Peepson pressiteate vahendusel.

Aktiivsemalt spordiga tegelejatele sisaldaks raamat palju, millest eeskuju võtta ja mida tähele panna, et sellise võimekuseni jõuda. Muuhulgas tuleb juttu nii treeningutest kui ka toitumisest, aga eelkõige vaimsest ettevalmistusest.

Inimestele, kes ise väga suured spordifännid ei ole, oleks see raamat innustav ja energiatsüstiv lugemine. "Vägeva tahte- ja vaimujõuga suudab inimene ka seda, milleks ta end kunagi võimeliseks pole pidanud. Raidu lugu näitab, et sellise suutlikkuseni jõudmiseks ei pea pärinema olümpiavõitjate perekonnast. Alustamiseks ei pea isegi eriline spordihuviline olema – vaja on vaid tahte- ja otsusekindlust," kirjeldas Peepson.

Ratasepp on nõus, et kõik on kinni inimese enda motiveerituses ja tahtejõus: "Kuus aastat tagasi ma ei uskunud, et mu keha on võimeline selliseid meeletuid distantse järjest läbima. Nüüd, kus mu mõttemaailm on muutunud ja ma olen seda omal nahal kogenud, võin kinnitada, et see on lihtsam kui kõrvaltvaatajale tundub. Täna ei ole enam küsimus selles, kui kaugele on mu keha võimeline füüsiliselt minema, vaid kuidas see mõte endale oma peas maha müüa," sõnas Ratasepp, kes räägib oma mõtete ja vaimujõu treenimisest raamatus lähemalt.

Rait Ratasepa esimene ultratriatlon oli 2014. aastal IUTA maailmakarika etappi kuulunud kahekordne ultratriatlon Ungaris. Siis kulus tal 7,6 km ujumise, 360 km rattasõidu ja 84,4 km jooksuks 22 tundi, 17 minutit ja 56 sekundit. Tänavu, viis aastat hiljem, võtab Ratasepp ette 40kordse ultratriatloni ehk läbib 40 järjestikusel päeval ühe täispika triatloni.

Ultrasportlasest ja tema kujunemisest räägivad raamatus teiste hulgas ka tema lähedased, sõbrad, toetajad ja kolleegid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee