Auto-Moto uudised

Selgus kolmas WRC-piloot, kes kihutab Rally Estonial 

Toimetas Mart Treial, 6. juuni 2019, 13:25
Elfyn Evans tänavusel Rootsi rallil.Foto: Martin Ahven
Täna selgus kolmas Rally Estonial osalev WRC-sarja mees, kelleks on britt Elfyn Evans (M-Sport).

Juba varem oli teada soomlase Esapekka Lappi (Citroën) ja norralase Andreas Mikkelseni (Hyundai) osalemine.

Samal teemal

Kui Evansi jaoks on Eestis startimine esmakordne, siis tema kaardilugeja Scott Martin osaleb Rally Estonial kolmandat korda. Koos Craig Breeniga startides sai ta eelmisel aastal kolmanda koha. M-Sport meeskonna jaoks on see samuti esimene kord.

Eesti teed on neile aga tuttavad, sest aastal 2017 tegid nad Eestis mitmepäevase testi. 

Elfyn Evans pressiteate vahendusel: "Osalemine tänavusel Rally Estonial on midagi sellist, mida juba ootan. Ma pole siin varem osalnud, aga olen kuulnud selle ralli kohta palju head ja tahan juba seda ise kogeda. Eesti teed pole mulle võõrad, 2017. aastal testisime siin M-Sport meeskonnaga ja ma saan kinnitada, et need katsed olid muljetavaldavad. Need on väga kiired ja see on perfektne võimalus saada kiirus pärast WRC suvepausi üles, enne kui läheme Soome WRC-etapi eelsele testile."

Elfyn Evans. Foto: Martin Ahven

M-Sport meeskonna juhi Richard Milleneri sõnul on Rally Estonia WRC maailmas väga tuntud sündmus, seda eelkõige ralli populaarsuse tõttu Eestis, kuid samuti hea korralduse ja tugeva konkurentsi tõttu. M-Sport meeskond tuleb esimest korda Eestisse võistlema suurte ootustega.

Richard Millener, M-Sport meeskonna juht: "Rally Estoniast on saanud sündmus, kuhu kõik tahavad minna. Paljud M-Spordi kliendid on siin osalenud ja meie jaoks on Elfyni ja Scotti osalemine Ford Fiesta WRC'ga Rally Estonial väga oluline. Eesti fännid on WRC-sarjas kuulsad ja kui kohal on nelja WRC tehasemeeskonna autod, on kohapealne atmosfäär kindlasti fantastiline. Õnneks saame Eestis ise seda kõike juba varsti kogeda. Rally Estonia tuleb kindlasti võimas ja samas meie jaoks oluline, et meie sõitjad saaksid enne Soome MM-ralli teste hea hoo üles."

Mullu olid Rally Estonial esindatud Hyundai, Toyota ja Citroen.

Urmo Aava, Shell Helix Rally Estonia direktor: "See, et oleme suutnud luua Eestis sündmuse, mis on WRC sarja inimeste, meeskondade ja sõitjate silmis kõrgel kohal, on meile suur tunnustus. M-Sport meeskonna ja Elfyn Evansi ning Scott Martini startimine Rally Estonial on märgiline, sest nad on siin esimest korda. Siin ei saa alahinnata 2017. aastal toimunud testi Eestis, kust nad said esmase ettekujutuse meie katsetest. M-Sport meeskond on teinud palju tööd Ford Fiesta WRC autoga ja olen kindel, et Rally Estonia kiired ja trampliinidega katsed sobivad Elfynile ja Scottile ning Ford Fiesta WRC autole hästi ja ootan juba huviga, millist kiirust nad siin näitavad."

Shell Helix Rally Estonia 2019 sõidetakse 12.-14. juulil Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel ning see on FIA European Rally Trophy ning Eesti ja Läti meistrivõistluste etapp ja WRC ametlik promotsiooniralli. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee