Jalgpall

Raio Piiroja meenutab, mis tunne on mängida jalgpallimaailma kõige tugevamate koondistega

ÕL SAKSAMAAL | „Viis tükki on juba sees – mis edasi saab?“ (2)

Kaarel Täll, Mainz, 10. juuni 2019, 17:00
MUST PÄEV: Lähiminevikust kuulub Eesti koondise kõige raskemate hetkede sekka 2016. aastal võõral väljakul teenitud 1:8 kaotus Belgia vastu. Gigantidega on alati raske, kuid tol päeval läks valesti kõik, mis minna sai.Foto: AFP/Scanpix

„Mina eriti ei kartnud. Kõigepealt oli nooruse uljus, mis ei lubanud karta, hiljem tuli juba karastus. Mingis mõttes ongi lihtsam mängida, kui pole midagi kaotada. Nendes matšides on Eestil ainult võita,“ meenutab Eesti koondise legend Raio Piiroja kohtumisi jalgpallimaailma gigantide vastu.

Taasiseseisvunud Eesti jalgpalliajalugu vaadates võib veenduda, et maailma kõige teravamasse tippu kuuluvate riikide vastu meil võidud puuduvad. Näppude vahel on näiteks valikmängus tehtud 2:2 viik Hollandiga, lisaks mõned ilusad kaotused. Sõprusmatšides on teenitud võite ka väga tugevate koondiste üle, kuid näiteks Uruguay ja Horvaatia jäid siinkohal napilt gigandistaatusest ilma. 

Uurisime endiselt keskkaitsjalt ja praeguselt kalamehelt, mis tunne on mängima minna teadmisega, et ülisuure tõenäosusega kaotad. Umbes sarnases seisus võivad praegused Eesti koondislased olla homme, enne Mainzis toimuvat valikmängu Saksamaa vastu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10. juuni 2019, 20:01
ÕL SAKSAMAAL | Reim: loomulikult on meil plaan. Loodan, et näete seda homme õhtul
10. juuni 2019, 15:45
TOP 3 | Video: maestro Vassiljev valis välja oma kõige ilusamad koondiseväravad
9. juuni 2019, 18:30
HINDED | Koolitaja Kostja näitas noortele, kuidas mängida ja võidelda
9. juuni 2019, 16:00
Deivil Tserp | Klavan – mõista või hukka mõista?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee