Doping

Valus löök Leedu spordile: olümpiamedalist andis positiivse dopinguproovi 

Toimetas Ats Kuldkepp, 10. juuni 2019, 16:56
Jevgeni Šuklin.Foto: Sputnik/Scanpix
Vene päritolu Leedu aerutaja Jevgeni Šuklin (33) tunnistas, et andis 2012. aastal Londoni olümpial positiivse dopinguproovi. Rahvusvaheline olümpiakomitee pole infot veel kinnitanud.

Meeste ühekanuu 200 meetri distantsil hõbemedali võitnud Šuklin ütles Leedu televisioonile, et kui info vastab tõele ja olümpiaisad võtavad autasu ära, soovib ta otsuse edasi kaevata. Rahvusvahelise spordiarbitraaži poole pöördumiseks Šuklinil aga raha pole.

Samal teemal

Kolmekordse Euroopa meistri ümber on viimastel kuudel ringelnud erinevaid dopinguga seotud kuulujutte, aga sportlane on kogu aeg väitnud, et ta pole keelatud aineid kunagi tarvitanud. Ka Londoni olümpia positiivne dopinguproov olevat tema sõnul juhus.

"Olümpiamängude eel loobusin isegi toidulisanditest, mida ma varem tarvitanud olin. Ma ei söönud ka liha, sest kartsin, et see oli saastunud. Dopinguaineid pole ma kunagi kasutanud. Olen alati dopinguküttidega koostööd teinud ja mulle pole kunagi mingeid hoiatusi tehtud. Olen 100 protsenti kindel, et olen puhas," rääkis nüüdseks karjääri lõpetanud Šuklin veebruaris.

Kui Šuklinilt medal ära võetakse, peab ta tagasi maksma ka Leedu valitsuselt preemiaks saadud 58 000 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee