WRC

Hyundai boss on enda peale pahane: raiskasin Portugalis labaselt Sebastien Loebi aega! (2)

Toimetas Ats Kuldkepp, 10. juuni 2019, 18:57
Sebastien Loeb.Foto: AFP/Scanpix
Hyundai autoralli MM-sarja võistkonna juht Andrea Adamo ütles, et tahab üheksakordse maailmameistri Sebastien Loebi ees isiklikult vabandada.

Loebil paluti erandkorras Portugali rallil osaleda, sest seal algselt sõitma pidanud Andreas Mikkelseni senised esitused jäid tiimi arvates liiga lahjaks. Prantslane pudenes aga Portugali teedel kõrgest mängust juba esimese päeva keskel, sest tema Hyundai i20 WRC-l tekkis probleem kütusesüsteemiga. Sama viga tekkis ka Dani Sordo autol.

"Mul on kahju, et kaks autot jäid tee äärde. See tegi Hyundai mainele liiga. Lisaks olen pahane, et palusime Loebil Portugali etapil osaleda. Lõpuks raiskasime osa tema motivatsioonist lihtsalt ära, sest võita või esimeses otsas olla oli võimatu," rääkis Adamo väljaandele Autosport.

"Olen enda peale pahane, sest mina vastutan. Raiskasin võimaluse tema talendi ära kasutamiseks. Ma ei taha, et minust valesti aru saadaks - Sebastieni motivatsioon pole kadunud, aga ma pean seda tagasi võitma. Tegime Portugalis millelegi heale liiga ja see on minu viga," lisas itaallane.

Samal teemal

Adamo ei soovi piirduda vaid sõnadega meedias, vaid tal on soov Loebiga isiklikult kohtuda.

"Parim asi, mida teha saan, on temaga kokku saada, vabandada ja siis temaga tuleviku üle arutada. Sebastien on üheksakordne maailmameister. Kui ta tuleb meie autoga sõitma, siis ta tahab võita, mitte niisama punkte püüda," selgitas ta.

Kui Loebil ja Sordol polnud enam Portugalis võimalusi kõrget kohta püüda, palus Hyundai neil MM-tiitli eest heitlevat Thierry Neuville'i abistada. Mõlemad hilinesid ajakontrolli ja startisid täpselt valitseva maailmameistri Sebastien Ogier' (Citroen) järel ja Neuville'i ees. Nii kindlustasid nad Neuville'ile märgatavalt paremad rajaolud. Lõpuks sai Neuville Ott Tänaku (Toyota) järel teise ja Ogier kolmanda koha.

"Selline taktika on reeglitega lubatud ja kui vaja, siis teeme niimoodi ka tulevikus. Portugalis see taktika töötas ja ma ei näe mingit põhjust, miks peaksime sellest loobuma," sõnas Adamo.

Loeb sõlmis Hyundaiga 2019. aastaks lepingu kuueks ralliks. Viis etappi on prantslasel juba kirjas, kuuenda stardi teeb ta suure tõenäosusega oktoobris Hispaania rallil. Sel nädalal peetaval Sardiinia MM-etapil sõidavad Hyundai eest Neuville, Mikkelsen ja Sordo.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee