VIDEO | Uus pööre NBA finaalseerias! Taas vigastada saanud Duranti kaotanud Warriors jäi Kanadas ellu

Toimetas Ats Kuldkepp, 11. juuni 2019, 06:55
Stephen Curry viskas viiendas mängus 31 punkti. Foto: AFP/Scanpix
Korvpalliliiga NBA finaalseeria viiendas mängus võitis valitsev meister Golden State Warriors võõrsil Toronto Raptorsit 106:105 ja vähendas kaotusseisu 2:3 peale. Kuues mäng peetakse Eesti aja järgi ööl vastu reedet Golden State'i kodusaalis.

Enam kui kuu aega parema jala säärelihase vigastust ravinud Kevin Durant kuulus täna Warriorsi algkoosseisu. Kuigi peatreener Steve Kerr ütles, et Durantil pole mingeid piirangud, varises ta juba teise veerandaja alguses põrandale ja pidi mängust lahkuma.

Sinnamaani andis Durant pikka pausi arvestades väga korraliku panuse - 12 minutiga jäi tema arvele 11 punkti, kolmepunktiviskeid tabas ta kolmest kolm.

Warriorsi peamänedžer Bob Myers ütles pärast kohtumist toimunud pressikonverentsil pisarsilmil, et säärelihase asemel vigastas Durant Achilleuse kõõlust. Kui tõsiselt, selgub täna tehtavate uuringute tulemusena. Achilleuse kõõluse rebend tähendaks umbes aastast mängupausi.

Durant tegi lühikese avalduse enda Instagrami kontol. "Ma ei suuda valetada. Sügaval hinges on mul väga valus, aga kui nägin oma vendi seda võitu võtmas, oli see nagu pits tekiilat. Sain uuesti elu sisse," kirjutas ta.

Duranti korvid ja vigastus:

Warriors juhtis suurema osa mängust, aga neljanda veerandi keskel suutis Kawhi Leonard Raptorsi juhtima viia. Kolm minutit enne lõppu paisus Kanada klubi edu 103:97 peale, aga siis vastas Klay Thompson kahe ja Stephen Curry ühe kolmesega.

Kuigi Warriors järelejäänud 58 sekundiga skoori ei teinud (Draymond Green tegi ühel rünnakul tagasimängu ja DeMarcus Cousins teisel kattevea), suudeti kaitses Raptorsit piisavalt hästi takistada. Viimastel sekunditel jõudis pall Leonardi asemel Kyle Lowry kätte, aga Raptorsi mängujuhi nurgast teele saadetud kaugvise läks selgelt mööda. Lowry tunnistas hiljem meediale, et Draymond Green sai tema viskele käe vahele.

Curry viskas Warriorsi kasuks 31 punkti, Thompson toetas teda 26 silmaga. Cousins lisas 14 punkti ja 6 lauapalli, Greeni arvele jäi 10 punkti, 10 lauapalli ja 8 resultatiivset söötu. Kogu võiskonna peale tabas Warriors kolmeseid 42st 20, Toronto aga vaid 32st 8.

Raptorsit vedas Leonard 26 punkti, 12 lauapalli ja 6 resultatiivse sööduga. Lowry viskas 18 ja Marc Gasol 17 punkti.

Mängu kokkuvõte:

Warriors on viimasest neljast NBA tiitlist võitnud kolm, Raptors mängib finaalis esimest korda. Edaspidi ei saa Warriorsil siiski kuigi lihtne olema, sest lisaks Durantile ei suutnud mängu lõpetada ka keskmängija Kevon Looney, kes vigastas uuesti roiet. Looney peaks kuuendas matšis siiski platsile tulema.

"Selge see, et tegu oli mäng elu ja surma peale," ütles Curry pärast mängu telekanalile ABC antud intervjuus.

"Teine poolaeg polnud ilus, aga suutsime mõned visked sisse panna. Teadsime, et suudame selle ühe mängu võita, nüüd mõtleme edasi, mis saab. Meil on veel palju energiat järel, meie kodusaalis tuleb korralik andmine. Palvetan Kevini eest, et ta kiiresti taastuks. Ta ohverdas oma keha. Mul on temast kahju," lisas ta.

10. juuni 2019, 19:42
HÜVASTI! Euroopa korvpallihiid Tony Parker lõpetas karjääri
8. juuni 2019, 09:08
Raptors liigub ajaloolise NBA meistritiitli suunas
6. juuni 2019, 06:53
VIDEO | NBA finaal: Raptors kasutas hiilgava võimaluse ära ja pani tiitlikaitsja raskesse seisu