Jalgrattasport

JÄLLE AHISTAMISJUHTUM! Jalgratturid süüdistavad oma tiimijuhti seksuaalses ahistamises 

Toimetas Gerd Eston Sepp, 11. juuni 2019, 21:18
Esther Meisels on vaid üks naine, kes tiimijuhi kohta kaebuse esitanud.Foto: Instagram/@esthermeisels
Kolm naisjalgratturit süüdistavad tiimijuht Patrick van Gansenit ahistamises, halvustamises ja sobimatus käitumises ning Rahvusvahelisele jalgrattaliidule on esitatud ka ametlik kaebus.

"Olen otsustanud tiimijuhi poolse halvustamise ja sobimatu käitumise tõttu lahkuda Health Mate Ladies Teamist," kirjutas üks sõitjatest, Esther Meisels Instagramis.

23aaastane Iisraeli sportlane lisas, et Rahvusvaheline jalgrattaliit on Van Ganseni kohta juba mitu kaebust saanud ja loodab, et nad võtavad midagi ka ette. "Seniks pean end sellest eemal hoidma. Minu õnnelikkus, mentaalne heaolu ja enesehinnang on olulisemad kui ükskõik milline sõit kunagi olema saab."

Meisels lisas, et Van Gansen ärritub kergesti ning teeb sõnadega väga palju haiget, tekitades tunde, et oled väärtusetu. "Kuigi ta võib kõigiga kohatult käituda, oli minul palju hullem. Ta ei maksnud mulle palka, seega mul polnud kuskil mujal [kui võistkonna majas] elada."

Meiselsi sõnul oli kõik korras, kui teised ratturid kohal olid, aga Van Gansen tegi sagedasti tema keha kohta seksuaalseid märkusi. "Ta tahtis kehakontakti, kallistas alati enne, kui voodisse läksin. Need ei olnud sõbralikud kallistused. Ta suudles mind väga palju laubale ja palus mul isegi teda suudelda."

Enne Meiselsi kaebusi Van Ganseni kohta olid veel kaks sama tiimi ratturit sama teinud. Chloe Turblin kaebas töötingimuste ja halvustamise üle ning hiljem süüdistas 23aastane prantslane tiimijuhti ka ahistamises. 38aastane soomlane Sara Mustonen süüdistas Van Gansenit vaimses ja seksuaalses ahistamises.

Van Gansen eitab süüdistusi

"Mul on oma sõitjatega väga lähedane suhe, aga Sara ja Estheriga nii polnud. Ma ei katsunud neid kunagi ega teinud vihjavaid märkuseid. Esther Meisels ei läinud mitmel korral sõitudele, kus oleks pidanud olema. Ka tema suhtumine ei olnud tiimi jaoks kõige motiveerivam," ütles Van Gansen.

"Mõnikord tuleb öelda natuke karmimalt kui tavaliselt, aga seda selle pärast, et tahame rattureid innustada. Võid öelda asju normaalsel viisil, aga kui ta süüdistab alati teisi, siis pean vahel otsekohene olema. Halvustamine ei ole sõna, mida ma kasutaksin, lisas Van Gansen, kes lausus, et teab, mis olukord võis Meiselsile kohatuna tunduda.

"Jah, ma tean, millele ta viitab. Ühel hetkel tuli ta minu tuppa väga lühikeste pükste ja sürgiga, mis oli rindadest ja kõhust allapoole lahti nööbitud. Ta seisis nii minu laua juures ja küsis minult midagi. Pärast vastamise ütlesin talle: 'Esther, see on väga seksikas, mida sa kannad, aga ehk on see liiga seksikas, võiksin midagi sellest saada, kes teab.'"

"Ta reageeris järgmiselt: 'Patrick, sa paned mind seda öeldes ebamugavalt tundma, sa teed seda kogu aeg.'

Mina: 'Ah et mina teen seda kogu aeg?'

Tema: 'Jah, eelmisel nädalal sa mainisid mu ilusaid pükse ja see ei meeldi mulle.'

Mina: 'Pane end siis nüüd ehk korralikult riidesse.'"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee