Kergejõustik

MAGNUS KIRT! Soome väljaanne: "Kui Soomes peetakse odaviskevõistlus, pole esikohas kahtlust" (2)

Toimetas Gerd Eston Sepp, 12. juuni 2019, 16:33
Magnus Kirdile meeldib Soomes võistelda. Eile triumfeeris ta Paavo Nurmi mälestusvõistlustel.Foto: EPA/Scanpix
Magnus Kirdi eilne esikoht tähendas seda, et eestlane on viimasest kuuest Lõuna-Soomes toimunud võistlusest võitnud kõik kuus.

"Kui Soomes peetakse odaviskevõistlus, pole esikohas kahtlust," kirjutab Soome väljaanne Iltalehti. Kirt viskas eile Paavo Nurmi mälestusvõistlustel oda 88.32 meetri kaugusele ja jätkas oma imelist seeriat põhjanaabrite juures.

Samal teemal

Ka Kirdile endale meeldib Soomes võistelda: "Mulle meeldib, kuidas Soome publik mind innustab ja toetab. Võibolla annabki publik mulle vajaliku tunde," sõnas Eesti odamees, kes võitis maikuus Vantaas (89.33), Lappenrantas eelmise aasta augustis (83.48), Orimattilas möödunud juulis (85.52), pisut varem Kuortanes (84.69) ning ka eelmistel Nurmi võistlustel (88.73).

Oma karjääri jooksul on Kirt kokku 13 korral Soomes võistelnud ning võitnud kümnel korral. "Soome on tore maa. Mulle meeldis väiksena siin vanematega reisimas käia. Soome keeles ei oska ma muud öelda kui "kiitos" ja "moi", sest kodus, Läti piiri ääres meil Soome televisiooni polnud," rääkis Eesti kergejõustiklane.

Üldjoontes jäi võidumees oma eilse esitusega rahule. "Ma ei saaks öelda, et vigastusega probleeme oli, aga pärast võistlust tundsin seljas valu. Seal (Soomes - toim) oli nii külm. Ehk oli mu esimene vise (86.92) isegi parem kui pikim."

2 KOMMENTAARI

v
Viru veri 12. juuni 2019, 17:00
Veri on ikka paksem kui vesi. Läbi aegade oleme ikka nende edu/kaotuste kaasatundjad olnud. Viimati jäähoki MM võidu puhul, kui kogu kodutänava rahvas rõõmustas (isegi kohalik staarelektrik, kes rahvuselt venelane).
m
Mihkel Espoost 12. juuni 2019, 16:42
Soomes peetaksegi heast tulemusest lugu.Turkus oli täismaja stadkal.Kadriorus olen täismaja näinud ehk kympi ajal.Kirt võeti omaks kohe.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee