WRC

OH EI! Probleemid punktikatsel röövisid Tänakult Sardiinias kindlana näinud võidu (113)

Ohtuleht.ee, 16. juuni 2019 14:15
Pettunud Ott Tänak Sardiinia ralli finišis.Foto: Kuvatõmmis
Ei ole võimalik! Ott Tänaku ja Martin Järveoja võiduseeria autoralli MM-sarjas pidanuks Sardiinias pikenema kolmeni, kuid punktikatsel tekkis nende Toyota Yarisel probleem rooli(võimu)ga, mis kukutas nad esikohalt viiendaks.

„Me ei tea, mis juhtus," lausus Toyota tiimi boss Tommi Mäkinen kümmekond minutit pärast Tänaku finišit WRC otse-eetris. "See on üks hooaja suurimaid pettumusi üldse. Lootsime punktikatse järel edukat nädalavahetust tähistada. Peame uurima, mis juhtus. Praegu pole aimugi, aga ei taha juhtunut uskuda.”

Eestlane ise lihtsalt vaikis punktikatse lõpus, seega me täpselt veel ei teagi, mis juhtus.

Eesti ekipaaž võitis laupäeval kõik kuus kiiruskatset ning tõusis kolmandalt kohalt turvaliselt esimeseks. Enne punktikatset oli eestlaste edu Dani Sordo (Hyundai) ees 25,7 sekundit, kuid...

Sordo järel võttis ootamatu teise koha soomlane Teemu Suninen (M-Sport) ja kolmanda norralane Andreas Mikkelsen (Hyundai).

Ootamatult karjääri teise võidu saanud Sordo ei saanud esimese hooga sõnu suust: "Uskumatu! Ma ei suuda seda uskuda! Ükskõik, kuidas see võit täpselt tuli. Pingutasime kogu nädalavahetuse täiega. Olen omadega pisut segamini ega suuda praegu suurt midagi öelda."

Kui kuskilt lohutust otsida, siis tiitlirivaalid ebaõnnestusid samuti. Sünnipäevalaps Thierry Neuville (Hyundai) lõpetas 6. kohal, Sebastien Ogier (Citroen) katkestas viiendal kiiruskatsel ning jahtis hiljem superralli-süsteemis vaid punktikatse punkte.

Punktikatse võitis Mikkelsen, kellele järgnesid Ogier, Neuville, Jari-Matti Latvala (Toyota) ja Elfyn Evans (M-Sport).

Õnnetust lõpust hoolimata tõusis Tänak 150 punktiga MM-sarja liidriks. Ogier'l on koos 146 ja Neuville'il 143 punkti.

Ralli lõppjärjestus:

Ülejäänud tähtsamad sündmused:

  • Rallit võimsalt alustanud Suninen tegi neljandal katsel sõiduvea ning loovutas liidrikoha Jari-Matti Latvalale. 
  • Neljas kiiruskatse õnnestus Tänakul võita, nüüd on ta vähemalt ühe katse võitnud 30 järjestikusel rallil!
  • Ogier põrutas viiendal kiiruskatsel vastu kivi ning pidi võistluse pooleli jätma!
  • Kuuendal katsel oli Neuville'il väikene arusaamatus kaardilugejaga, mistõttu kihutas belglane veidi enne katse finišit korraks rajalt välja. Belglane kaotas seal 14 sekundit. 
  • Latvala käis kuuendal katsel oma Toyotaga üle katuse. Soomlane sai masina hiljem küll taas ratastele, kuid reaalne võidukihutamine lõppes seal. Soomlase ralli lõppes üheksandal katsel. 
  • Seitsmes katse jäeti pealtvaataja terviserikke tõttu pooleli, kuid Tänak, Neuville ja Evans olid selleks hetkeks juba rajal, mistõttu oli nimetatud triol kaheksandal ja üheksandal katsel kasutada kulunud rehvid. 
  • Laupäeva hommikul üritas Ogier Tänakule Portugali ralli eest kätte maksta, startides tema järel ning Sunineni ja Sordo ees, aidates sellega Oti konkurente. Karma tuli eestlasele aga appi - Ogier lõhkus rehvi ja jäi taas raja kõrvale.
  • Tänak võitis laupäeval kõik kuus kiiruskatset ja tõusis kolmandalt kohalt esimeseks.
  • Meeke pidi 15. katsel purunenud rehvi vahetama ja andis ligemale kaks minutit ära. Järgmisena startinud Evans jõudis talle seetõttu peaaegu järele ning pidi sõitma tolmupilves. Kohtunikud korrigeerisid hiljem sel põhjusel tema aega seitsme sekundi võrra.

MM-sarja üldarvestus
1. Ott Tänak (Toyota) 150 punkti
2. Sebastien Ogier (Citroën) 146
3. Thierry Neuville (Hyundai) 143
4. Elfyn Evans (M-Sport) 78
5. Teemu Suninen (M-Sport) 62

Meeskondade seis
1. Hyundai 242 punkti
2. Toyota 198
3. Citroën 170
4. M-Sport 152

15:19

Asi kindel! Neuville jõudis kenasti ralli lõppu.


14:50

Neuville'i võitlus:
14:45

VEEL DRAAMAT! Neuville'il oli auto käivitamisega probleeme, kuid äsja tuli info, et ta sai liikuma. Tuletagem meelde, et ralli ei lõppe punktikatse finišisga, vaid piloodid peavad veel autoga sõitma kokkuleppitud kohta. Vastasel juhul nende tulemus arvesse ei lähe.

14:42

Ka Hyundai postitas nüüd eestlastele ja kogu Toyota tiimile suunatud kaastundeavalduse:
14:36

M-Sport avaldas eestlastele toetust!
14:33

Draamast hoolimata tõusis Tänak MM-sarja liidriks.

MM-sarja üldarvestus
1. Ott Tänak (Toyota) 150 punkti
2. Sebastien Ogier (Citroën) 146
3. Thierry Neuville (Hyundai) 143
4. Elfyn Evans (M-Sport) 78
5. Teemu Suninen (M-Sport) 62

14:29

Toyota tiimi boss Tommi Mäkinen WRC otse-eetris: „Me ei tea, mis juhtus. See on üks hooaja suurimaid pettumusi üldse. Lootsime punktikatse järel edukat nädalavahetust tähistada. Peame uurima, mis juhtus. Praegu pole aimugi, aga ei taha juhtunut uskuda.”

14:22

Punktikatse tulemused:

Lõppseis:

14:19

Tänak finišis 2.12,8 aeglasema ajaga kui Mikkelsen, mis tähendab võidu asemel ülinukrat viiendat kohta.

Mees lihtsalt vaikis lõpus ega andnud WRC otse-eetrile kommentaare.

14:14

OH EI! Tänakul on probleemid! Tundub, et midagi on lahti rooliga! Kas tõesti läheb võit niimoodi kaotsi?!?!?!

14:13

Ka Sordo loobus lisapunktide püüdmisest, vaid keskendus teise koha kindlustamisele. 

14:08

Soomlane Suninen kolmandana finišis! Punktikatsel ta parimate sekka ei küündinud, sest võttis igaks juhuks rahulikumalt. Nüüd on kindel, et nii Ogier kui ka Neuville teenivad siit vähemalt mingit punktilisa.

14:05

OPAA! Evans kaotaski 4. koha Mikkelsenile! M-Spordi mees läbis punktikatse norralasest 6,8 sekundit aeglasemini, mida oli 0,9 võrra liiga palju.

Ühtlasi tähendab Mikkelseni kohaparandus, et Hyundai ei hakka Neuville'i kunstlikult 6. kohalt kõrgemalt upitama.

14:00

Punktikatsel uus liider! Mikkelsen sõidab Ogier' aja 2,1 sekundiga üle. Evans peab korralikult pingutama, et norralast enda selja taga hoida.

13:57

Neuville kaotab Ogier'le 2 sekundiga, mis on momendil teine aeg.

Belglase kommentaar: "Tallasime nii kõvasti kui suutsime. Ühes kurvis sõitis auto lihtsalt otse ja sinna läks kaduma paar sekundir. Meil oli terve nädalavahetuse jooksul autoga raskusi."

13:52

Ogier' punktišansid aina kasvavad – Lappi, Meeke ja Latvala talle igatahes ära ei teinud.

13:42

Esimene WRC-auto ehk Ogier punktikatse finišis ajaga 4.56,1. Mees ise jäi punktivõimaluse osas skeptiliseks. "Nädalavahetus polnud meie jaoks positiivne, aga selline see mootorisport on, tuleb leppida. Proovime Soomes tagasi konkurentsis olla."

13:16

Veel Ott Tänaku mõtteid otse-eetrist: "Päev on olnud väga nõudlik. Vahe, mida hallata, oli suur. Aga siiani on kõik hästi läinud."

13:15

Hyundai tiimi boss Andrea Adamo kinnitas punktikatse eel WRC telekanalile, et kui Mikkelsen ei suuda punktikatsel Evansist mööduda, siis hilineb ta viimasesse ajakontrolli ja laseb Neuville'i enda asemel viiendaks.

12:59

6,89 km pikkune punktikatse algab kell 13.18.

12:58
Mart Treial

18. katse tulemused:

Üldjärjestus: 

12:57

Ka Tänak ja Järveoja jõudsid kenasti eelviimase katse lõppu. Stopper näitas turvalist 4. aega (+5,2). Katsevõit MIkkelsenile, kes hingab Evansile korralikult kuklasse. Võitlus 4.-5. koha peale ongi ainuke, mis meile veel jäänud.

Eestlan lausus katse lõpus, et ei hakka punktikatsel võitu ja sellega kaasnevat viit lisapunkti jahtima: "Tee on selleks liiga karm. Prioriteet on lõpuni jõuda."

12:53

Sordo enne punktikatset: "Olukord Sunineniga läks pisut tihedaks, sest olin hommikul aeglane. Keeruline on vigu vältida, aga loodame, et see õnnestub viimasel katsel." 

12:50

Suninen hilisest pidurdamisest: "Nagu varem ütlesin, kui ei sõida täisgaasiga, siis on vead kerged tulema. Õnneks kaotasin vaid paar sekundit, ei hullu, asi on kontrolli all."

12:44

3. kohta hoidev Suninen elas üle ehmatuse, kui magas ühte kurvi pidurdamise hetke maha ning sõitis korraks ninapidi põõsasse. Tema õnneks läksid kaduma vaid mõned sekundid.

12:37

Ogier võttis eelviimast katset ülirahulikult. Maailmameistri mõtted enne punktikatset: "Peame üritama, aga punktide võtmine tundub stardipositsiooni tõttu ülikeeruline."

10:48

Nüüd ootab sõitjaid pisut enam kui tunnine lõunapaus, misjärel läbitakse samad kaks katset uuesti. 

10:48

17. katse tulemused:

Üldjärjestus:

10:46

Punktikatse peaproov ehk esimene läbimine on lõppenud. Rahulikult võidu suunas liikuv Tänak sõitis välja 8. aja (+9,1). Katsevõit Mikkelsenile.

Eestlane katse lõpus: "Keeruline on sellistes tingimustes olukorda nautida. Suure vahe hoidmine pole kunagi kerge, sest on tarvis maksimaalselt keskenduda."

10:25

Ogier kavaldab jälle: ta jäi 16. ja 17. katse vahelisse regrupeeringusse 10 minutit hiljaks, et stardipositsiooni parandada (kui päeva avakatsele startis ta esimesena, siis nüüd sai ta lähte neljandana). Ajatrahv teda ei huvita, sest esikümnest on ta niikuinii kaugel.

10:11

M-Sport annab teada, et Elfyn Evansi 15. katse aega korrigeeriti seitsme sekundi võrra, sest Kris Meeke'i tolmupilv segas teda. See tähendab, et edu Mikkelseni ees on 14,7 sekundit ja mahajäämus Suninenist 26,5 sekundit.


09:59

Järgmine katse (SS17 Sassari – Argentiera 1; 6,89 km) algab kell 10.08.

09:58

16. katse tulemused:

Üldjärjestus:

09:57

Kõik autod finišis! Tänak sõidab välja kolmanda aja, 3,5 sekundit aeglasem kui Mikkelsen. Aga kõige olulisem on, et vahe Sordoga suurenes 5,5 võrra ja Eesti ekipaaž liigub vääramatult võidu suunas.

Eestlane katse lõpus: "Proovisime rehve säästa. Ei teadnud, mis rütmiga teised sõidavad, aga tundub, et nad sõidavad turvaliselt ja saame veel rohkem rehve säästa."

09:47

Kaheksa autot finišis, momendil kiireim Mikkelsen ajaga 8.48,4, aga suur osa meestest kulges rajal niisama, et rehve säästa, sest neil pole enam midagi mängus. Ralli esikolmik on alles rajal.

09:22

Rehviteade: kõik WRC-piloodid valisid viis keskmise seguga rehvi.

09:14


09:03

Ott Tänaku hommikumõtted WRC otse-eetris: "Plaan on lõpetada sel positsioonil."

Lähed nelja katsevõidu järele? "Ei, kindlasti mitte. Teine läbimine tuleb rehvidele nõudlikum, vaatame, mis seis on, aga arvatavasti peame sõitma mõistlikus rütmis. Dani pole üleliia kaugel."

Rehvivalikut eestlane kaamera ees ei kommenteerinud.

08:53

Mis veel Neuville'i puudutab, siis ta andisäsja WRC otse-eetris mõista, et kui tema ees 5. kohta hoidev tiimikaaslane Andreas Mikkelsen ei suuda Evansit püüda, siis laseb ta belglase endast mööda. Tõde peaks selguma paari katse pärast.

08:40
SÜNNIPÄEVALAPS

Täna tähistab oma 31. sünnipäeva belglane Thierry Neuville! Endale meelepärast kinki tal vaevalt õnnestub teha, sest positsioon on parasjagu kuues ning puhta sõiduga seda enam ei paranda.


08:29

Tere kaunist pühapäeva hommikut, rallipäev algab kell 9.15! Seniks aga natuke häid uudiseid:

21:38

21:22

20:18


20:02

15. katse tulemused:

Üldjärjestus päeva lõpus:

19:56

OLEMAS, KUUEST KUUS! Sordo kaotab veel 8,2 sekundit juurde, mis tähendab, et Tänak ja Järveoja võitsid kõik kuus tänast katset! Perfektne päev!

Sordo finišis:
"Päev oli hea, aga sel katsel olin ettevaaltik, sest üks rehv oli väga-väga kulunud. Proovime homme suruda nagu tänagi, aga Oti vastu on nii keeruline."

19:54

Suninen kaotab päeva viimasel katsel Tänakule 5,1 sekundit ning lõpetab päeva kolmandal kohal kui Sordoga lõpus midagi ei juhtu.

"Olen päevaga väga rahul ja ausalt öelda [viimase aja üle] natuke üllatunud. Arvasin, et hoidsin alguses liiga palju rehve."

19:48

Kas kuuest kuus? Tänak jälle finišis liidriks ajaga 17.49,0, mis on 5,5 sekunit kiirem kui Neuville'i aeg.

Eestlane katse lõpus: "Oleksin üllatunud, kui ka siit tuleks katsevõit, sest olin ettevaatlik. Rehve polnud üldse, püüdsin lihtsalt katse läbi sõita. Prioriteet on rallivõit, katsevõidud ei mängi lõpuks mingit rolli. Täna oli hea võitlus, Dani surus kõvasti."

19:41

Meeke kinnitas, et seismise põhjus oli purunenud rehv. "Mul pole aimugi, kuidas see juhtus. Tee oli väga lai ja kiire." 

Toyota mehe tolmupilv häiris omakorda pisut Evansit, kes jõudis talle peaaegu järele.

19:36

Neuville sai päevaga ühele poole, kuid ei jäänud sellega üldse rahule. Ta lausus 15. katse lõpus, et auto ei käitunud tema käe järgi. Prooviti küll erinevaid seadeid, kuid õiget ei leitudki. Tõenäoliselt alustab ta homset 6. kohal, sest Meeke seisis ümmarguselt kaks minutit.

19:28

TEADE: Kris Meeke seisis mõnda aega 15. katsel, kuid sai nüüd liikuma. Põhjust veel ei tea.

19:03

14. katse tulemused:

Üldjärjestus:

19:01

Olemas, viiest viis Tänakule täna! Sordo annab meie mehele sel katsel ära 7,1 sekundit.

18:59

Suninen on kõigist kiirem peale Tänaku, kellele ta kaotab 6,8 sekundiga. Sordol on veel pisut tulla.

18:54

Tänak 14. katsel liidriks ajaga 16.31,8. See on 7,7 sekundit kiirem kui Meeke'i aeg. Suninen ja Sordo on küll tulemata, aga pigem kisub sinna viiest viie poole.

Selle katse lõpus kommentaare ei saa.

17:56

Järgmine katse (SS14 Monti Di Ala' 2; 28,21 km) algab kell 18.11.

17:55

13. katse tulemused:

Üldjärjestus:

17:52

Eestlaste katsevõitude seeria jätkub! Sordo annab 4,2 sekundit ära.

Hispaanlane katse järel: "Aeg pole väga hea, aga ka mitte väga halb. Otiga on keeruline võidelda, aga proovime."

17:49

Suninen katse järel: "Tingimused on selgelt paremad kui hommikul. Proovin autot hoida, head sõidurütmi leida ning seda säilitada."

17:47

3. koha mees Suninen Tänakut ei löö, vaid hoopis kaotab 3,9-ga.

17:43

Tänak läheb 13. katsel liidriks 3,9 sekundiga Meeke'i ette, aga Suninen ja Sordo on veel tulemata.

Eestlane katse lõpus: "Muidugi tallan gaasi, vahe on jätkuvalt väga väike. Sõidan samas rütmis nagu hommikul."

17:21

Esimene auto ehk Latvala paneb 13. katsel märgi maha – 9.25,4.

17:03

M-Spordis saab torti, aga võistlejate päev jätkub mõne minuti pärast 14,97 km pikkuse Coiluna – Loelle katse teise läbimisega.


15:20

Vahepeal on mitmed sõitjad ka oma kommentaarid andnud:

12:14

Oti kirjeldamiseks on sõnad tõesti otsa saanud... Õnneks on nüüd aega hinge tõmmata, puhata ja mängida. Järgmine kiiruskatse algab alles kell 17.08. Olge meiega!

12:11
12:10
12:09

Seis pärast 12. katset:

12:07

12. kiiruskatse ajad:

11:56

Sordo on finišis ja kaotust täpselt üheksa sekundit. TÄNAK ON ÜLDARVESTUSES ESIMENE!

11:55

Sordo kaotab viimases splitis 9.9s

11:54

Finišis on vahe 12,3s ja üldarvestuses jääb soomlane juba 27,1s kaugusele Tänakust.

11:53

Suninen kaotab viimases splitis lausa 12,2 sekundit!!! Ott suretas katsel auto välja ja kaotas mitu sekundit aega, aga ikkagi on vahe konkurentidega üle 10 sekundi...

11:51

Paistmas on kolmas katsevõit järjest! Nii Suninen kui ka Sordo kaotavad vaheaegades. Sordo on kaotamas hetkel piisavalt, et Tänak tõuseks ka üldarvestuses esimeseks!

11:49

Tänak ütles, et rehvivalik oli õige ja on sõiduveast ja mõnesekundilisest ajakaotusest hoolimata rahul. Esimesel katsel üritati võimalikult palju aega tagasi võita ja edasi võimalikult hästi sõita.

11:46

Tänak finišis, edu Evansi ees 13,5 sekundit!

11:45

Mikkelsen näitas korralikku kiirust, aga vahetult lõpu eel lõhkus norralane auto vasakut esiosa. Finišis kolmandaks, kaotust Evansile 3,5s ja ka üldarvestuses tõusis Evans tagasi neljandale kohale.

11:42

Ogier lasi Sunineni mööda ja sõidab taas. Tundub, et peagi tuleb mööda lasta ka Sordo.

11:41

Evans finišis esimeseks, 3,3s Meeke'i ette.

11:41

Ja Ogier on taaskord seisma jäänud. Ei suju Sardiinias maailmameistri jaoks see sõit.

11:39

Ogier startis taas pärast Tänakut, aga rajal ta lihtsalt veereb. Enam kui minut kaotust. Tundub, et päris korda ikkagi autot ei saadud.

11:38

Meeke finišis 1,2 sekundiga liidriks

11:37

Hoolimata sõiduveast on Tänak praegu vaheaegades kiireim olnud. Vaatame, mida teevad Suninen ja Sordo

11:36

Neuville ütleb, et tal pole ei pidamist ega ka enesekindlust ning midagi on autoga valesti.

11:35

Neuville kahe soomlase vahele teiseks, kaotust Latvalale 4,5s

11:33

Lappi finišis. Kurdab libeduse üle ja rehvivalikuga pole ta üldse rahul. Kaotust Latvalale 16,2s

11:32

AI-AI-AI!!! Tänak suretab kurvis auto välja ja sinna läks kindlasti paar väärtuslikku sekundit kaduma

11:31

Hänninen konkurentsi ei paku, kaotust 48,5 sekundit

11:30

Latvala finišis ajaga 18.28,6 ja soomlane saab lõunapausile minna!

11:16
11:15

Aga pole puhkepausiks aega, sest juba on alanud järgmine katse ning mehed on rajal!

11:14

Toyota mehhaanikud "putitasid" tänase jaoks pisut autot

11:11

Ja üldarvestus 11. katse järel...

11:09

11. kiiruskatse paremusjärjestus:

11:05

Ogier pole kaugemale jõudnud. Vist on viga saanud ka vedrustus. Prantslased parandavad rahulikult oma masinat.

11:04

Üldjärjestus jääb esikolmikus seega samaks, aga hispaanlase edu Tänaku ees on järele jäänud veel vaid 2,6 sekundit. Neljandale kohale tõusis Mikkelsen, kes Evansist mööda sai.

11:02

Sordo tegi väikese sõiduvea ja kaotab katse lõpus 2,1 sekundit. Järjekordne katsevõit Ott Tänakule!

11:01

Sordo ei anna alla. Viimases splitis on tal kaotust vaid 0,9s

11:00

Ja Tänak kasvatab Sunineniga edu ning kindlustab teist kohta. 8,2 sekundit on vahe finišis. Kokkuvõttes 14,8s kaotust Otile. Selja taga on Mikkelsen 25,8s kaugusel.

10:58

Neljandas splitis Suninenil kaotust 7,1s

10:57

Suninen pisut aeglasem. Soomlane jääb samas vaheajapunktis Tänakule 5,9s alla

10:55

Aga ka Sordo tuleb ka kiiresti...  vaid 1,7s kolmandas splitis Otist aegalsem

10:53

18,7 sekundit Mikkelsenist kiirem! See mees on hull, hull!

10:52

Tänak näitab taas suurepäraseid vaheaegu! Neljandas splitis edu 16,2s

10:51

Mikkelsen uus liider, 1,1 edu Evansi ees ja tõuseb ka üldarvestuses britist mööda.

10:50

Katse lõppu on samal ajal jõudnud veel kolm meest. Evans juhib, Meeke kaotab talle teisena 0,4s. Neuville maandus Latvala taha neljandaks, kaotust liidrile 12,3s

10:48

Karma? Tundub, et rehv on katki, aga valitsev maailmameister muidugi kuigi mures ei ole. Naerab pealtvaatajatega ja kiiret rehvivahetusega külle ei ole.

10:46

Aaaaaaga nüüd on Ogier seisma jäänud!

10:45

OGIER MÄNGIB TAKTIKAMÄNGE! Prantslane startis Tänaku järel, et Sunineni ja Sordot aidata. Maksab Otile kätte!

10:40

Lappi on finišis, kaotust 6,1

10:38

Meeke sõidab kiiresti: esimeses splitis -3,0, teises -4,0, kolmandas -5,4!

10:37

Lappi kaotab kolmandas splitis Latvalale 1,5 sekundiga

10:31

Latvala on aga teepuhastajana finišisse jõudnud, ajaks 17.25,5.

10:30

11. kiiruskatse on alanud ja viis meest rajal. Ogier nende seas ei ole ja liigub alles stardi poole

10:27

10:05

10:01

Järgmine kiiruskatse ei lase end kaua oodata. Juba 10:11 algab tänane teine ja üldse 11. katse Monti Di Ala', millel pikkust 28,21 km.

09:58

Seis pärast 10. kiiruskatset:

09:56

Siin ka 10. kiiruskatse ajad, mis meile mõistagi sobivad!

09:50

JA KATSEVÕIT TÄNAKULE! Ülikindel ja võimas! Sordo jääb finišis eestlasele 6,5 sekundiga alla. Üldarvestuses kaotab Ott Hispaania rallimehele veel vaid 4,7s. Tuleb muidugi arvestada, et Tänakul on hetkel all pehme seguga rehvid, Suninenil ja Sordol kõvad. Üle 50 kilomeetri tuleb nende rehvidega veel sõita..

09:47

Kolmandas splitis jääb praegune liider Sordo 5,2 sekundiga Otile alla

09:46

Teemu Suninen kaotab seitsme sekundiga ja üldarvestuses langeb nüüd Tänaku selja taha! 6,6 sekundit vahe

09:43

Oti sõnul oli väga liivane, aga muidu kõik hästi. Peame saarlasega nõustuma. Kõik on tõesti praegu kõige paremas korras.

09:42

12,6 sekundit finišis vahe Evansiga... US-KU-MA-TU!

09:42

TÄNAK!!!!!!!!!  Vaheajapunktides on meie Ott enam kui 10 sekundiga Evansit edestamas!

09:41

Mikkelsen sõidab samuti korraliku aja välja ja jääb Evansile vaid kolme kümnendikuga alla. 

09:39

Evans on võimas! 0,5s kiirem kui Ogier ja hetkel liidriks!

09:37

Kris Meeke sõidab välja Ogier'ga võrdse aja!

09:34

Tere hommikut ja ilusat laupäeva! Sardiinias on ralliga juba algust tehtud ja viis sõitjat esimese katse finišis. Kiieimad on olnud eile katkestanud mehed. Oger edestab lausa kuue sekundiga Latvalat. Soomlasest jääb 0,1 sekundi kaugusele Neuville. Lappi kaotab prantslasele juba 7,5 sekundiga ning Hänninen jääb alla 27,6 sekundiga.

21:50

Nüüd saabus ka kohtunike ametlik otsus, et kõik 7. kiiruskatset mitte sõitnud ekipaažid said Tänakuga võrdse aja 10.57,8. 

Üldarvestus pärast üheksat katset: 

1. Dani Sordo (Hyundai) +1.36.01,5
2. Teemu Suninen (M-Sport) +10,8
3. Ott Tänak (Toyota) +11,2
4. Andreas Mikkelsen (Hyundai) +20,2
5. Elfyn Evans (M-Sport) +20,3
6. Kris Meeke (Toyota) +29,5
7. Thierry Neuville (Hyundai) +57,7
8. Esapekka Lappi (Citroen) +1.03,5

 

20:51

20:02

19:35

Mitteametlik järjestus pärast 9. kiiruskatset (eeldame, et 7. katsel anti katset mitte sõitnud meestele Tänakuga võrdne aeg):

1. Dani Sordo (Hyundai) +1.36.01,5
2. Teemu Suninen (M-Sport) +10,8
3. Ott Tänak (Toyota) +11,2
4. Andreas Mikkelsen (Hyundai) +20,2
5. Elfyn Evans (M-Sport) +20,3
6. Kris Meeke (Toyota) +29,5
7. Thierry Neuville (Hyundai) +57,7
8. Esapekka Lappi (Citroen) +1.03,5

19:31

Üheksanda katse tulemused:

19:23

Praegu on kiireimat minekut näidanud Suninen (8.02,9), Meeke kaotab 1,5, Evans 2,1 ja Tänak 3,7 sekundiga. 

19:21

Latvala Toyota andis otsad. Soomlane sõitis põõsasse ning sinna tema ralli ka lõppes. Videokordustest on näha, kuidas masin Latvala jõupingustustest hoolimata lihtsalt kraavi veereb. 

19:10

Neuville kaotab 2,1 sekundit: "Ma pidin olema väga ettevaatlik. Pidamine polnudki kõige halvem. Aga täna panin rehvivalikuga ikkagi täiesti mööda. Aga mis teha, vigu ikka tuleb ette."

19:07

Tänak on finisis ajaga 8.06,6.
Tänak: "Sõitsime teistest ühe katse rohkem, seega rehvid on täiesti läbi. Andsin endast täna kõik. Tulemus on kindlasti parem, kui ootasime. Aga kahju, et Ogier katkestas. 

19:01

Üheksas katse käib!

19:00

Tundub, et seoses ärajäetud katsega on ajakava veidi nihkes. Viie minuti pärast peaks aga masinad taas rajale minema. 

18:46

Päeva viimane katse algab 18.57. Üldarvestuse postitame kohe, kui see selgub. 

Teoorias peaks see olema: 1. Sordo, 2. Tänak, 3. Sunninen, kuid vahesid ei hakka siinkohal spekuleerima. 


18:43

18:25

Üldarvestuse osas on asjalood veidi keerulisemad, kuna seitsmenda katse aegasid pole kohtunikud veel paika saanud. Sordo peaks ilmselt minema liidriks. Tänak jääb ilmselt teiseks ja Suninen kolmandaks. Kuid need on puhtalt spekulatsioonid. 

18:24

Sordo sõnas katse lõpus naeratusega, et tegelikult on see praegu ebaaus. 

18:24

Kaheksanda katse tulemused:

18:15

MIS TUULEKLAAS? Latvala on Tänakust 0,5 sekundit nobedam!
Latvala: "Nojah, auto on tõesti imeline. Sõidab täpselt sinna, kuhu tahan. Aga see sõiduviga... Kuidas ma sain seda teha. Tõmbasin lihtsalt liiga vara käsipidurit. Olen osalenud üle 200 MM-rallil, kuid pole iialgi sellist lapsikut viga teinud."

18:11

Suninen (+2,5) ja Meeke (+3,0) ei suuda hoolimata värskematest rehvidest Tänaku aega üle sõita. 

18:05

Evans sõitis samamoodi ühe kurvi pikaks ning vuhises oma Fordiga kraavi. Õnneks sai britt rajale tagasi. Finišis kaotas ta Tänakule 9,5 sekundiga. 

Evans: "Ma ei saanud lihtsalt masinat seisma."

18:02

Neuville tegi katsel ka teise valearvestuse, kihutades ühe kurvi sirgeks. Finišis kaotab ta Tänakule 24 sekundit.

Neuville: "Meil pole enam rehve. Sõidame täiesti slikkidel, üritame lihtsalt ellu jääda." 

17:59

Tänak on finišis ajaga 8.57,9. 
Tänak: "Kõik on perses. Teistel on kasutada ju uuemad rehvid. Ralli on vahel ikka täiesti per*es spordiala."

17:53

Neuville tegi spinni!

17:50

Kaamerapilt reedab, et Sardiinias tibutab!

17:49

Kaheksas kiiruskatse on aga alanud ning Tänak on rajal. Hommikul oli eestlane 9.12,7ga siin kiireim. 

17:48

Mis puudutab seitsmenda kiiruskatse aegasid, siis Neuville'i (10.52,8), Evansi (+1,0) ja Tänaku (+5,0) ajad jäävad kehtima. Teisele määravad kohtunikud tagantjärele nominaalajad. Seega üldseisu osas on praegu olukord veidi lahtine. 

17:38

Järgmine katse algab kell 17.48. 

17:35

PÄEVA FAKT: tegemist on esimese ära jäetud katsega Sardiinia ralli 16aastases ajaloos. 

17:34

Tuli ka ametlik kinnitus selle kohta, et seitsmes katse tühistati pealtvaataja terviserikke tõttu. Sõitjad liiguvad edasi juba järgmisele katsele. 

17:30

Ametlikku informatsiooni jätkuvalt pole. Sotsiaalmeedias ringlevad jutud, et üht pealtvaatajat tabas terviserike, mistõttu vajas ta meditsiinilist sekkumist. 

17:18

Katse on peatatud. Rohkem infot praegu pole. Ainult Evans jõudis veel finišisse, tema oli Tänakust neli sekundit kiirem. 

17:14

Võta näpust! Ainult rattakoobas on katki, sest belglane on Tänakust viis sekundit kiirem.

17:13

Neuville'il tundub olevat vasak esirehv katki. 

17:12

Tänak on finišis ajaga 10.57,8. "Raske töö, mõned sektsioonid on päris korralikud, kuid siis on jälle päris raske. Aga tuleb lihtsalt hakkama saada."

Vaheinfo Latvala kohta. Soomlane eemaldas oma masinalt tuuleklaasi, seega kihutab samamoodi nagu Kris Meeke Tšiilis. 

17:00

Tänak ja Järveoja on rajal!

16:44

Toyota spordidirektor Kaj Lindström: "Teame ainult seda informatsiooni, mida telekaamerate vahendusel on õnnestunud ammutada. Pärast õnnetust andis Latvala meile teada, et suutis masina taas ratastele lükata ning jätkab. 

Vabandan, kui põhjustasime Esapekka Lappile tolmuprobleeme, kuna GPS ei töötanud pärast õnnetust enam korralikult. 

Tundub, et kahjud on suuremad kui lihtsalt katkine tuuleklaas, aga oleme targemad siis, kui ta meiega uuesti ühendust võtab. Loodetavasti saab ta jätkata, kuid oleme äraootaval seisukohal."

16:34

Järgmine katse algab 16.59. 

16:29

Järjestus pärast 6. kiiruskatset:

1. Ott Tänak (Toyota) 1:08.10,4
2. Dani Sordo (Hyundai) +0,0
3. Teemu Suninen (M-Sport) +0,8
4. Elfyn Evans (M-Sport) +5,2
5. Andreas Mikkelsen (Hyundai) +16,0
6. Kris Meeke (Toyota) +17,5
7. Thierry Neuville (Hyundai) +25,4
8. Esapekka Lappi (Citroen) +1.01,0

16:28

Kuuenda katse tulemused:

16:27

Latvala on finišis täiesti läbi omadega: "Kasutasin kogu oma jõu ära, et auto tagasi ratastele saada. Seal polnud peaaegu üldse pealtvaatajaid, ainultt mina ja Miika ja mõni fänn. Lõikasin kurvi liiga agaralt ja nii oli..."

16:18

Vahepeal ka finišiaegadest. Suninen on Tänakust 4,1 sekundit kiirem ning tõuseb tänu Latvala sõiduveale siis ka ralli uueks liidriks. 

16:17

Nii see auto seal vedeles, kui Mikkelsen soomlasest möödus.

16:15

Latvala keeras oma Toyota üle katuse, kuid mehed on masina tagasi ratastele saanud. Kas see ka liigub... eks ole näha. Uksed igatahes kinni ei püsi. 

16:14

Neuville parandab meeleheitlikult autot. 

16:12

Ka kommentaatorid räägivad sama juttu. Enne katset rallit juhtinud Latvala seisab. Telepilti seda veel püütud pole. 

16:11

GPS näitab, et Latvala seisab...

16:08

Kaamerapilt reedab, et Neuville'i auto on jätnud finišisse korraliku loigu. Kas belglane kahjustas radiaatorit?

16:05

Neuville: "Meil oli legendis väikene arusaamatus."

16:04

Belglane sõitis ühe kurvi sirgeks ja lendas ninaga vastu kiviseina. Neuville suutis küll masina tagasi rajale saada, kuid ajakadu tuli 14,1 sekundit. (Viimases vahaajapunktis oli tal Tänakuga sama aeg). 

16:03

Neuville sõitis teelt välja!

16:02

Tänak on finišis ajaga 18.29,0.

Tänak: "Esimesena on erinev rajal olla, aga mis teha, peame oma tööd tegema. Võrdlemisi hea läbimine meie poolt, vigu ei teinud."

15:45

15:45

Kuues katse, mil kogupikkust 22,25 km on saanud oma lähte. Pärast Ogier'i katkestamist on esimesena rajal nüüd Tänak. 

13:19

Latvala: "Tegime kõvade rehvidega õige valiku, oli ilus päeva esimene pool. Suninen oli kiirem kui mina, aga siis ta tegi spinni ja olukord muutus."

13:18
13:15

Suninen: "Paremat algust poleks saanud olla - võitsime kaks kiiruskatset ja edu oli 10 sekundit. Meil olid väikesed probleemid, tegin vea ja eneskindlus kadus. Kokkuvõttes oli siiski korralik esimene läbimine."

13:09

Neuville: "Ma panin küll rehvivalikuga puusse, aga tulemus pole kõige kehvem. Olen 14 sekundit liidrist maas, saaks hullem olla. 

Teisel läbimisel üritame suruda nii kõvasti kui võimalik, et olla päeva lõpuks poodiumikohal!"

13:04

12:56

Järjestus pärast 5. kiiruskatset:

1. Jari-Matti Latvala (Toyota) 49.38,6
2. Ott Tänak (Toyota) +2,8
3. Dani Sordo (Hyundai) +3,5
4. Elfyn Evans (M-Sport) +5,9
5. Teemu Suninen (M-Sport) +7,7
6. Thierry Neuville (Hyundai) +14,1
7. Andreas Mikkelsen (Hyundai) +16,7
8. Kris Meeke (Toyota) +19,1
9. Esapekka Lappi (Citroen) +43,0

12:55

Viienda kiiruskatse järjestus: 

12:52

Opa! Lappi teeb päeva parima esituse. 2,2 sekundiga Tänaku ette liidriks! 

Lappi: "Jah... aga palju kasu sellest pole. Ma ei tea, mida tegema peaks. Kogu aeg tabavad mind ootamatud üllatused." 

12:48

Citroen teatab, et Ogier´ jaoks on tänaseks pidu läbi!

12:46

Latvala jääb Tänakule 1,4 sekundiga alla, neid lahutab nüüd 2,8 sekundit!

Latvala: "Viimane katse oli rehvidele raske, jäin ühes kurvis lausa seisma. Aga see käib mängu juurde!"

12:43

Sunineni hea rütm on kadunud, kaotust Tänakule 6,2 sekundit! 

Suninen: "Olen natuke liiga ettevaatlik. Enesekindlus on veidi kadunud." 

Ühtlasi pääses Tänak ka soomlasest mööda. 

12:37

Evans oli vaheajas Tänakust kiirem, aga finišis koguneb kaotust ikkagi 0,4 jagu. 

Evans: "Suutsime masina natuke paremaks saada." 

12:34

Neuville kaotab Tänakule 1,9 sekundit! 

Neuville: "Seis pole hea, aga õnneks ei kaota me liiga palju aega."

12:31

Tänak on kohal, aeg 8.19,6. 

Tänak: "Pidin nüüd üsna palju teed puhastama, nii et läks veel raskemaks. Aga vältisime vigu ja tunne on normaalne. Peame samamoodi jätkama." 

12:22

12:20

Appi! Ogier tabas kivi ning jäi rajale seisma! Kas vedrustus on katki!?

11:59

Tasub ka ära märkida, et Tänak on nüüd vähemalt ühe katse võitnud 30 rallil järjest! 

11:58

Östbergi fännidele ka infot: tolmupilves sõideti vastu kivi või muud kõva kohta ning masin läks katki. Mehed putitasid auto korda, kuid kaotust kogunes 10 minut ringi. 

11:49

Järjestus pärast 4. kiiruskatset:

1. Jari-Matti Latvala (Toyota) 41.17,6
2. Teemu Suninen (M-Sport)+2,9
3. Ott Tänak (Toyota) +4,2
4. Dani Sordo (Hyundai) +4,8
5. Elfyn Evans (M-Sport) +6,9
6. Thierry Neuville (Hyundai) +13,6
7. Kris Meeke (Toyota) +14,8
8. Andreas Mikkelsen (Hyundai) +16,3
9. Sebastien Ogier (Citroen) +25,0
10. Esapekka Lappi (Citroen) +46,6

11:47

Sordo kohal, kaotust Tänakule 1,6 sekundit. Neljanda katse paremusjärjestus:

11:44

Lappi kaotab Tänakule 38,3 sekundit. Soomlasel rehv puruks! 

"Minu enda viga, sõitsin vastu seina." 

11:43

Lappi Citroen C3 on nüüd sisuliselt koostöö soomlasega lõpetanud. Tempo on täiesti all! Finišis ilmselt kuuleme, mis juhtus. 

11:38

Latvala kaotab Tänakule 1,6 sekundit, kuid tõuseb kokkuvõttes uueks liidriks! 

Latvala: "Uskumatult libe. 1997. aastal keeras Toni Gardemeister seal kurvis auto üle katuse, tean seda kohta küll, aga ikka on raske!"

11:35

Ülisuurt kaotust õnnestus siiski vältida, Suninen kaotab finišis Tänakule 15,1 sekundit. Mis juhtus? 

"Tegin väikese vea, mis lõppes spinniga!"

11:34

Ai-ai-ai! Suninenil on probleeme!

11:31

Meeke on leidmas paremat rütmi? Kaotust Tänakule siin katsel vaid 2,7 sekundit. 

11:29

Pärast head avakatset on Evans veidi ära andud, kaotust Tänakule 7,1 sekundit. 

"See auto ei sõida õigesti," ütleb Evans nõutult. 

11:26

Neuville kaotab Tänakule 3,5 sekundit. 

Neuville: "Arvan, et rehvivalik polnud õige, kaotan Tänakule aega. Surun, polnud hea valik, aga see käib ralli juurde." 

11:22

Finišis tänak 9,3 sekundit Ogier´st kiirem!

Tänak: "Tunnen end nagu lehm libedal jääl. Annan endast kõik." 

11:20

9.22,0 sõidab Ogier neljandal katsel ette. Tänak viimases vahejas koguni 8,8 sekundit kiirem. 

Ogier: "Teeme kõik, mis võimalik, tegelikult on normaalsed läbimised, aga jääme palju maha..." 

11:00

Järjestus pärast 3. kiiruskatset:

1. Teemu Suninen (M-Sport) 31.52,7
2. Jari-Matti Latvala (Toyota) +10,6
3. Elfyn Evans (M-Sport) +12,0
4. Dani Sordo (Hyundai) +15,4
5. Ott Tänak (Toyota) +16,4
6. Esapekka Lappi (Citroen) +20,5
7. Andreas Mikkelsen (Hyundai) +22,1
8. Thierry Neuville (Hyundai) +22,3
9. Kris Meeke (Toyota) +24,3
10. Sebastien Ogier (Citroen) +27,9

11:00

Sordo samuti kohal, nii et saame katsele joone alla tõmmata, Suninenile teine katsevõit järjest!

10:57

Lappi kaotab Suninenile 7,5 sekundit, soomlane on mures: "Midagi on valesti. Asi pole seades, siin on midagi muud..."

10:55

Mikkelsen kaotab 10,5 sekundiga ja tunnistab: "Panime rehvivalikuga täiesti puusse, auto on igal pool. Kaotame ilmselt järgmistel katsetel veelgi."

Norralase esirehv oli täiesti sile! 

10:49

Latvala samuti nobe, jääb Suninenile alla vaid 1,7 sekundit! 

Latvala: "Pole paha. Kaotasime vasakkurvis umbes neli sekundit, aga muidu oli normaalne katse."

10:47

Suninen on võimas! 6,3 sekundiga Tänaku ette! 

10:44

Evans ja Meeke jäävad mõlemad Tänakule alla, Meek kaotab ka Ogier´le.

Evans: "Korralik läbimine, aga autoga on midagi lahti, peame asjad üle vaatama." 

10:39

Neuville jääb Tänakule alla 5 sekundiga! 

Neuville: "Ma ei hoia rehve. Aga üks lisarehv teeb mu elu raskeks." 

10:36

Tänak edestab Ogier´d 6,5 sekundiga. Vaheagades edestab ta kindlalt ka Neuville´i. 

Tänak: "Võrreldes Seb´iga on tõesti normaalne. Üritame endast parima anda. Probleeme otseselt pole."

10:33

11.18,2 sõidab Ogier kolmandal kiiruskatsel ette. Tänak vaheaegades selgelt nobedam. 

Ogier: "Oleksin peaaegu seisma jäänud. Olud on rasked, nagu oodata võis." 

09:56

WRC 2 masinaga kihutava Östbergi võistlus näikse läbi olevat, nii piloot kui ka kaardilugeja Torstein on masinast väljas...

09:54

Järjestus pärast 2. kiiruskatset:

1. Teemu Suninen (M-Sport) 20.47,3
2. Elfyn Evans (M-Sport) +5,0
3. Kris Meeke (Toyota) +8,8
4. Jari-Matti Latvala (Toyota) +8,9
5. Ott Tänak (Toyota) +10,1
6. Thierry Neuville (Hyundai) +11,0
7. Dani Sordi (Hyundai) +11,0
8. Andreas Mikkelsen (Hyundai) +11,6
9. Esapekka Lappi (Citroen) +13,0
10. Sebastien Ogier (Citroen) +15,1

09:51

Päeva esimese, võistluse teise kiiruskatse järjestus:

09:50

Sordo viiendaks, kaotust Suninenile 10,6 sekundit. Tema masinal ka väike rehvipurunemine. 

09:47

Lappil pole samuti midagi särada, ta edestab vaid Ogier´d ja kaotab kaasmaalasele koguni 14,5 sekundit! 

Lappi: "Väga keeruline. Tunnen end autos hästi, aga ei õnnestunud. Ei tea, mis lahti on..."

09:44

Mikkelseni katse läheb üsna kehvasti, maandub Neuville ja Tänaku vahele kuuendaks, kaotust parimale 11,1 sekundit.

Mikkelsen: "Olime hädas, auto ujus liiga palju, ei saanud üldse suruda." 

09:42

Latvala kolmandaks, kaotust Suninenile 6,5 sekundit.

Latvala: "Tean, et see on kõva rehviga kõige raskem katse, aga oodatavasti läheb edaspidi paremaks!"

09:38

Alleaa! Meil on uus liider! Suninen paneb Evansile koguni 4,8 sekundiga ära! 

Suninen: "Oli okei katse. Päris libe oli." 

09:36

Meeke samuti suurest triost kiirem, kuid Evansile jääb ta 5,2 sekundiga alla.

Meeke: "Kitsad kurvid olid päris õudsad. Korralik tolmupilv... võtsin endale seal parajalt aega."

09:32

Opa! Evans koguni 6 sekundit kiirem kui Neuville! 

Evans: "Kõik on hästi!"

09:30

Üsna tagasihoidlikult alustanud ja teises vaheajas Tänakule 5 sekundiga kaotanud Neuville läheb finišis siiski liidriks, edu eestlase ees 0,6 sekundit! 

Neuville: "Polnud ideaalne, aga okei. Mul oli mõningasi raskusi, aga aeg oli normaalne. Võtame selle vastu." 

09:27

Kui kolmandas vaheajas oli Tänaku edu 8,2 sekundit, siis eelviimases vähenes see 5,5-le. Finišis eestlase edu 5,3 sekundit. Kuid tagant tuleb kiireimaid... 

Tänak: "Arvan, et võitlus käibki ainult meie vahel. Väga libe, kitsas ja aeglane. Üritame lihtsalt katse läbida. Õhus oli väga palju tolmu, seal kaotasin aega."

09:23

Ogier esimesena kohal, sõidab ette aja 19.01,7. Aga Tänak on vaheaegades olnud meeletult kiirem! 

Ogier: "Uskumatult raske. Väga kitsas ja aeglane... ma ei saanud midagi teha!"

09:10

Käime igaks juhuks ka tänase stardirivi üle: 

1. Ogier 
2. Tänak 
3. Neuville 
4. Evans 
5. Meeke
6. Suninen
7. Latvala
8. Mikkelsen
9. Lappi
10. Sordo
11. Hänninen

Pilootide stardiaegade vahed on kolm minutit, Ogier ja Tänak juba teel! 

09:02

08:01

Kui eilne päev oli kerge soojendus, siis tõsiseks võistluseks läheb täna! Tänakul on reedeks seatud kindel eesmärk: kehvast stardipositsioonist maksimum võtta ning laupäevaks hea lähtekoht välja võidelda.

Esimene katse läheb käima kell 9.03!

21:43

20:57

1. kiiruskatse tulemused:

20:56

Tänak: "Teiselt kohalt pole parim startida, aga olukord on parem kui Seb´il. Loodame, et suudame homme kõva päeva teha."

Ogier: "Iga kümnendik on kaalul, aga homme on hoopis teine päev. Kavatsen kõvasti suruda ja loodan, et homme õhtuks on hea positsioon!"

20:54

Ja viimased WRC mehed ka kohal: Ogier edestab Lappi 0,1 sekundiga ja võidab katse Tänak kaotab Lappile 0,3 sekundiga ja võtab kolmanda koha!

20:53

Koos startinud Neuville ja Evans sõidavad täpipealt sama aja, Lappile jäädakse alla 1,7 sekundiga. 

Neuville: "Et võita, peab kogu aeg kõvasti vajutama. Tähtis on homme puhtalt sõita, et saada laupäevaks soodne stardipositsioon."

20:49

Lappi aeg jääb parimaks ka pärast Meeke (+0,8) ja Sunineni (+1,5) läbimist, mehed vastavalt teiseks-kolmandaks.  

Meeke: "Olin Portugali libedatel teedel kiire, siin on veel libedam, nii et peaksime olema konkurentsis."

20:45

Latvala, kes kaotab Lappile 3,9 sekundiga on väga nördinud: "Veetakistuse läbimise järel muutusid pidurid väga libedaks, kaotasime aega. Sellise masinaga oli see katse raskesti läbitav. Loodame, et homme läheb paremaks." 

Mikkelsen kaotas Lappile 2 sekundit. 

20:39

Lappi on uus liider, tema aeg 2.00,8. Paariline Sordo jäi talle alla 1,9 sekundiga! 

20:35

Esimene WRC masinaga mees on lõpuks kohal, Hänninen sõidab Toyotaga välja aja 2.06,6, kuid Škoda Fabia R5-ga samal aja kihutanud Rovanperä oli 0,3 sekundit nobedam! 

19:52

Neuville: "Kindlasti hea koht, kus pühapeäval ujuma minna (nõnda tähistatakse Sardiinias võitu), see on peamine eesmärk."

Tänak: "Sel aastal on jälle kuivad olud, mis tähendab, et ees on väga keeruline rajale minna. Ma ei usu, et teisena startides mul suur eelis oleks, aga Sebastieni närvi ajamiseks oli meie trikk Portugalis kasulik (muigab)."

Becs Williams võttis Tänaku kaasa ja koos mindi Ogier´ juurde. Oli päris lõbus vestlus. 

Ogier: "Me saame Otiga hästi läbi. Kui kiiver pähe läheb oleme konkurendid, aga muul ajal teeme paljutki koos. Ott ei saa palju eelist, aga vaadates, kui tihe meie võitlus on, siis võib see midagi ikkagi otsustada." 

Nüüd jääb lõbu selja taha ja kohe-kohe läheb tõsiseks sõiduks! 

19:42

Vähehaaval liiguvad WRC piloodid esimese katse starti, enne antakse reporterile ka esimesed kommentaarid. Kõik piloodid on siiani väga positiivsed, Andreas Mikkelsen ütles näiteks, et alla poodiumi ta leppida ei soovi! Vaatame! Varsti on järg ka Tänaku käes. 

18:09

Esimesed masinad on esimes kiiruskatse läbinud, kuid Itaalia kohalikele poistele pole erilist mõtet keskenduda. Ässad hakkavad madistama kell 20! 

16:17

Ralli avapäeva ajakava on veidi segadust tekitanud, teeme veidi selgitustööd. Esimene kiiruskatse algab tõepoolest kell 18, kuid esialgu saavad võimaluse madalama klassi masinad. WRC mehed saavad rajale umbes kella 20 ajal, kusjuures täna ei sõideta pööratud järjestuses. S.t, et Ogier tuleb teele viimasena. Kuna tegemist on n-ö "mikihiire" katsega, siis siin stardijärjekord erilist tähtust ei oma. 

16:11

13:42


13:35

Testikatse lõplik seis:

12:47

Suninen on igal juhul rahul:


12:46

Testikatse tulemused:

12:24

Väike muutus testikatse tipus:

Ogier 3.00,0

Tänak 3.00,9

Neuville 3.01,7

Suninen 3.02,7

Meeke 3.02,7

Mikkelsen 3.02,7

12:05

Testikatse tulemused:


12:02

Tänak seisis veidi aega kiiruskatse lõpus, kuid on nüüd kenasti tagasi hooldusalas.

11:54

Segased lood! Tänak kaotab kolmandal läbimisel oma parimale ajale ligi 28 sekundiga. Tundub, et autoga on midagi juhtunud. Ogier on samal ajal oma masina korda saanud ja sõidab välja päeva parima aja 3.00,0.

11:39

Tänak vajutas gaasi põhja! Eestlase teise läbimise tulemus on 3.00,9, mis viib ta praegu testikatsel esikohale.

Tänak 3.00,9

Meeke 3.02,7

Suninen 3.02,7

Mikkelsen 3.02,7

Sordo 3.02,9

Evans 3.03,5

11:15

Tänak, Latvala, Sordo ja Ogier on kõik endiselt ühe läbimise peal, samal ajal saab Suninen kirja juba kolmanda aja.

11:10

Suurem hulk mehi on testikatse teist korda läbinud, väidetavalt tahab ka Ogier rajale naasta. Tänakul veel teist aega kirjas pole.

Meeke 3.02,7

Suninen 3.02,7

Evans 3.03,5

Lappi 3.04,5

Mikkelsen 3.04,9

Tänak 3.18,0

10:53

Ogier lõhkus juba esimesel läbimisel auto. Ta sõitis kitsast väravat läbides vastu posti ja rohkem täna rajale ei tulegi. „Ei jõudnudki eriti autot proovida,“ sõnas prantslane. Samas kohas eksisid ka Neuville ja Evans, kuid nende autod jäid terveks.

10:21

Vahekokkuvõte testikatse esimesest läbimisest:

Latvala 3.05,4

Suninen 3.07,0

Meeke 3.07,7

Mikkelsen 3.10,6

Evans 3.11,4

Tänak 3.18,0

Neuville 3.19,7

Ogier 4.11,6

10:06

Käib testikatse, mida näeb ka otsepildi vahendusel:

08:19

Meenutus eelmisest aastast. Tegemist oli ajaloo ühe pingelisema esikohaheitlusega!

08:05

Hommikust! Lülitume rallilainele tänases Õhtulehe paberväljaandes ilmunud suure looga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee