Korvpall

Kalev/Cramo president: Kairyse hind on läinud nii kõrgele, et me ei teinudki talle pakkumist 

Jarmo Jagomägi, 13. juuni 2019, 16:31
Donaldas Kairys.Foto: Martin Ahven
BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond teatas täna, et viimased poolteist hooaega tiimi juhendanud Donaldas Kairys ametis ei jätka. Põhjus lihtne: leedulane on lihtsalt liiga kallis! 

„Kaalusime, võtsime plussid-miinused, vaatasime tulevikku ja otsustasime, et Kairysega ei jätka. Võib-olla tulevikus jälle, ei tea,“ sõnas Kalev/Cramo president Toomas Linamäe Õhtulehele.

Tiimi mänedžeri Kaarel Sibula sõnutsi on Kairyse hinnaklass nõnda kõrgel, et talle ei tehtud isegi pakkumist. Seda kinnitas ka Linamäe. „Jõudsime järgmise hooaja eelarveni ja meie numbrid sinnani ei küündi,“ täpsustas ta. 

Mai lõpus avaldas Leedu meedia artikli, kus arvati, et Kairys võib tuleval hooajal küsida 90 000 eurot hooaja eest. Linamäe ei soostunud arvudest rääkima: „Ütleks nii, et ta küsis nüüd rohkem kui eelmisel aastal.“

Kes leedulaselt teatepulga üle võtab, pole praegu selge. Välistatud pole ei eestlane ega ka välismaalane. Linamäe sõnutsi tahetakse peatreener paika saada enne Jaanipäeva ehk hiljemalt tuleva nädala lõpuks.

Mängijatest on praegu lepinguga seotud Kristjan Kangur, Martin Dorbek ja Maksim Salaš. Kõige pealt soovib Linamäe leida treeneri, kes saaks seejärel oma silma järgi meeskonna komplekteerida. 

Lõppenud hooajal toimetas Kalev eelarvega 1-2 miljoni euro vahel, mõningatel andmetel oli summa 1,4 miljonit. Tuleval aastal peaks eelarve jääma samasse suurusjärku. 

Samal teemal

13. juuni 2019, 10:59
KÕIK! Kalev/Cramo jättis Donaldas Kairysega hüvasti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee