Nõmme Kalju tänase võiduvärava autor Liliu. Foto: Tiit Tamme
15. juuni 2019, 18:03

Jälle penaltiga eksinud Kalju võitis kaotusseisust Transi, Flora ja Maardu pidasid väravafestivali (1)

Koduste jalgpallimeistrivõistluste liider FC Flora võitis 15. voorus 8:3 Maardut linnameeskonda, tiitlikaitsja Nõmme Kalju pööras 1:2 kaotusseisu Narva Transi vastu 3:2 võiduks.

Kapten Maximiliano Ugge täpne pealöök viis Kalju kodusel Hiiu staadionil juba 5. minutil juhtima, kuid paarkümmend minutit hiljem oli seis 2:1 Transile. Väravad lõid Aleksandr Zakarljuka (15. min) ja Eric McWoods (27. min).

Kalju sai oma tahtmise teisel poolajal, kui lühikese vahega skoorisid Robert Kirss (60. min) ja Liliu (64. min). Kusjuures kahe värava vahele mahtus ka Ugge ebaõnnestunud penalti. Jõuga keskele löödud palli tõrjus Transi väravavaht Aleksei Matrossov.

Huvitaval kombel on Kalju eksinud penaltiga kolmes järjestikuses mängus, korra Sander Puri ja kaks korda Ugge.

Maardus toimunud väravafestivali avas Flora poolkaitsja Markus Poom 11. minutil. Seejärel lõi kaks korda palli Maardu võrku Herol Riiberg (16. ja 37. min).

Kuigi Maardu jaapanlane Kotaro Amemiya mängis teisel poolajal kolm korda Richard Alandi üle (48., 61. ja 76. min), siis otsest põnevust kohtumisse ei tekkinud. Selle eest hoolitsesid Erik Sorga (49. ja 74. min), Märten Kuusk (52. min), Frank Liivak (84. min) ja Mihkel Ainsalu (90+1. min).

Hiljuti koondises debüteerinud ja täna ühe resultatiivse käärlöögi teinud Sorgal on nüüd kirjas 16 tabamust, mis on liiga konkurentsitult parim näitaja. Riiberg jõudis täna kümne peale.

Flora peatreener Jürgen Henn andis Konstantin Vassiljevile vaba päeva.

FC Kuressaare ja Tartu Tammeka leppisid Saaremaal toimunud vooru viimases mängus 1:1 viiki. Sten Reinkort viis tartlased 15. minutil juhtima, kuid Sander Laht viigistas 57. minutil (Karl Johan Pechter tõrjus penalti, aga Laht jõudis lahtise pallini esimesena).

Paide võitis eile kodus 6:0 Viljandi Tulevikku, koondisepausi ajal ukrainlasest ründajast Jevgeni Budnikust loobunud FCI Levadia pani Tallinna Kalevi magama tulemusega 6:1.