Võrkpall

Vollemehed lõpetasid Kuldliiga kuiva kaotusega, naised Hõbeliiga raske võiduga 

Toimetas Mart Treial, 15. juuni 2019, 22:31
Eesti võrkpallikoondise arupidamine.Foto: Mari Luud
Meeste võrkpallikoondis kaotas Euroopa Kuldliiga alagrupiturniiri viimase mängu Tartus Hispaania vastu tulemusega 0:3 (24:26, 23:25, 20:25), kuid pääses korraldajana finaalturniirile.

Eesti resultatiivseimaks kerkis vahetusest sekkunud Rauno Tamme 9 punktiga (+4), 8 punkti tõid nii Andri Aganits, Timo Tammemaa kui ka Oliver Venno. Eesti vastuvõtt õnnestus 42% ja rünnak 35%. Blokiga teenis Eesti 9 punkti (4 sulustamist sai kirja Aganits), servil löödi 6 ässa, kuid eksiti 12 korda.

Hispaania edukaim oli Jesus Andres Villena 15 punktiga. Nende vastuvõtt õnnestus 52% ja rünnak 51%. Blokiga said hispaanlased 6 ja serviga 2 punkti.

Eesti koondise nurgaründaja Robert Täht ütles volley.ee-le, et täna ei sujunud asjad platsil kuidagi. "Enne mängu treener ka riietusruumis kruttis meid kõvasti üles, ütles, et see on peaproov ja viimane mäng Tartus. Ja soojenduse põhjal tundus samuti, et me oleme valmis. Aga platsi peal, kui asjad sujuma ei hakanud ja mingeid lahendusi ei tulnud, siis kaotasime liiga kiiresti pea ega õnnestunud sinna mängu sisse saada. Kuigi esimesed kaks geimi oli kahepunktiline vahe ainult, siis mängupilt päris selline ei olnud. Hispaania üllataval kombel pani meid täna paika.

Ikka annad endast parima, teed maksimaalselt. Nüüd tund aega räägime riietusruumis asjad läbi, peatreener eesotsas – usun, et tal on ilmselt mõned krõbedamad sõnad meile öelda. Kuulame selle ära ja unustame selle mängu ära. Järgmisel reedel on meil see tõeline asi, mille pärast me siia praegu kokku oleme tulnud. Tuleb see ühine hingamine meil üles leida, täna me seda ei suutnud."

Eesti algkoosseis: Kert Toobal, Oliver Venno, Robert Täht, Kristo Kollo, Timo Tammemaa, Andri Aganits ja libero Rait Rikberg.

Kogu koosseis: Oliver Venno, Renee Teppan, Hindrek Pulk, Kert Toobal, Markkus Keel, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Mart Naaber, Kristo Kollo, Robert Täht, Andrus Raadik, Rauno Tamme, Rait Rikberg, Silver Maar.

Peatreener Gheorghe Crețu, abitreener Rainer Vassiljev, statistik Alar Rikberg, mänedžer Robin Ristmäe, ÜKE-treener Mirko Fasini, füsioterapeut Gardo Maruste.

21.-22. juunil toimub Tallinnas Saku Suurhallis meeste Kuldliiga finaalturniir, kuhu pääses lisaks Eestile iga alagrupi võitja ehk Holland, Türgi ja Valgevene.

Rahvusnaiskond lõpetas Euroopa Hõbeliiga alagrupiturniiri Tartus 3:2 (25:15, 25:11, 22:25, 16:25, 15:13) võiduga Portugali üle.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Hõbeliiga hooaja kohta sõnas naiskonna peatreener Andrei Ojamets volley.ee-le järgmist: "Selge see, et kõik ootavad meilt võite, aga päris nii lihtsalt see ei käi. See protsess on pikk, kõik arenevad, ka vastased. See pidigi olema meile selline raske periood - Kertu Laagi eemale jäämine mõjutas palju asjade seisu.

Samas avanes Kristel Moor sellise külje pealt, et lihtsalt fantastiline - meil on nüüd kaks sellist diagonaali! Ja Moor on võimeline ka tempot mängima ning see teeb naiskonna ainult tugevamaks. Kokkuvõttes näitas see turniir, et siin tasemel iga nõrkus ja lõdvaks laskmine karistatakse kohe ära."

Rahvusnaiskonna koosseis mängus Portugaliga: Julija Mõnnakmäe, Jade Šadeiko, Kaisa Bahmatšev, Kristel Moor, Nette Peit, Kristiine Miilen, Anu Ennok, Ingrid Kiisk, Hanna Pajula, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Eliisa Peit, Kristi Nõlvak, Nathalie Anett Haidla.

Peatreener Andrei Ojamets, abitreenerid Marko Mett ja Oliver Lüütsepp, statistik Mihkel Sagar, mänedžer Jaanika Jakobson, füsioterapeut Madis Arumäe.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee