Kergejõustik

Balti meistrivõistlused: Kupper tegi korraliku heite, Šadeiko maitses võidurõõmu (6)

Toimetas Mart Treial, 16. juuni 2019, 13:32
Kettaheitja Martin Kupper.Foto: Teet Malsroos
Sel nädalavahetusel toimuvad Lätis Ogres täiskasvanute Balti võistkondlikud meistrivõistlused kergejõustikus ehk Presidendi karikavõistlused. Eesti eest on väljas ka mitmed meie tipud.

Meeste kettaheite võitis ülekaalukalt Martin Kupper, kelle parima katse tulemuseks mõõdeti 64.83. Ükski teine mees 60 meetri joont ei ületanud.

Naiste odaviskes oli Liina Laasma 60.78-ga kolmas. Võitis leedulanna Liveta Jasiunaitė 63.98-ga, teine oli lätlanna Madara Palameika, kelle parim katse kandus 62.16 peale.

Meie parim mees odaviskaja Magnus Kirt ei võistelnud, seega oli parim eestlane Tanel Laanmäe, kes sai 74.62-ga neljanda koha. Võitis lätlane Edis Matusevičius 82.58-ga.

Mitmevõistleja Grit Šadeiko läbis tõketega staadionisirge ajaga 13,40, mis oli konkurentidest kiirem. Lätlanna Laura Ikauniece kaotas 0,05 ja valgevenelanna Kristina Churila 0,09 sekundiga. Diana Suumann oli 13,88-ga neljas.

Šadeiko ja Suumann moodustasid koos Kreete Verlini ja Õilme Võroga 4x100 meetri teatenaiskonna, kes sai 46,69-ga Leedu järel (45,84) ja Läti ees (47,46) teise koha.

Šadeiko osales ka kaugushüppes, kus sai 6.05-ga 4. koha. Eestile tõi võidu Verlin, kes hüppas parimal katsel 6.16. Teine oli leedulanna Aina Grikšaite (6.10) ja kolmas Tähti Alver (6.06).

Meeste kuulitõukevõistlusel sai Eesti kaksikvõidu: võitis Kristo Galeta tulemusega 19.29, teine oli Jander Heil 18.95-ga. Naiste vasaraheites tagasid meile kaks esimest kohta Anna Maria Orel (66.60) ja Kati Ojaloo (66.18).

Takistusjooksjana tuntud Kaur Kivistik triumfeeris Ogres 1500 meetri jooksus ajaga 3.47,96, Olavi Allase oli 3.51,60-ga kolmas.

Kaugushüppes tõi Eestile esikoha Hans-Christian Hausenberg tulemusega 7.77. Teivashüppaja Robin Nool ületas 5.15, mis andis kolmanda koha. Eerik Haamer oli 4.90-ga neljas.