Talisport

Indrek Tobreluts ala vahetanud Ränkelist: potentsiaali on temas kahtlemata 

Mart Treial, 17. juuni 2019, 14:45
Laskesuusakoondise peatreenerFoto: Aldo Luud
(Nüüdseks endise) murdmaasuusataja Raido Ränkeli alavahetus tuli laskesuusakoondise jaoks ideaalsel hetkel, sest kolm teenekat spordimeest (Roland Lessing, Kauri Kõiv ja Martin Remmelg) lõpetasid kevadel karjääri.

Tekkis olukord, kus välja võideldud neljas MK-sarja stardikoht ei tundunudki nii magus, sest tõestatud tasemel mehi jäi järele vaid kaks – Kalev Ermits ja Rene Zahkna. Ülejäänud on juuniorid või äsja sealt välja sirgunud mehed, kel pole veel IBU karikasarjaski ettepoole asja olnud.

Samal teemal

Seepärast on loogiline, et Ränkeli alavahetus pakub koondise peatreenerile Indrek Tobrelutsule rõõmu. "Lõppkokkuvõttes tugineb ala ikkagi suusakiirusele," sõnab Tobreluts.

"Elu on näidanud, et endised murdmaasuusatajad lasevad mingil võistlusel ikka need nullid ära. Arvestades, et Raido tegi häid sprinditeateid, peaks talle laskesuusatamise spetsiifika sobima. Potentsiaali on temas kahtlemata, küsimus on, millal see avaldub."

Tõsi, esiti on tähtis märkida, et Ränkel pole veel laskesuusakoondise liige, vaid treenib nendega eriprojekti alusel. Koondislase staatus tuleb tal välja võidelda sügisestel katsevõistlustel, kus pakuvad konkurentsi mitmed nooremad mehed, näiteks 22aastased Jüri Uha ja Hans-Kristen Rootalu, kes müttasid mullu IBU karikasarjas.

"Me ei saa päris tulemusteta ühtki meest punti võtta," märgib Tobreluts.

Kui katsevõistlused õnnestuvad, algab Ränkeligi rahvusvaheline karjäär IBU karikasarjas, kus tuleb omakorda täita teatud normatiiv, et pääseda starti MK-sarjas. 

Tobreluts lisab, et rohkem alavahetushuvilisi peale Ränkeli murdmaasuusaleerist pole. "Eraldi värbamistööga me pole tegelenud, vabatahtlikult pole rohkem tuldud." 

Kuidas uue sõbra ehk relvaga kohanemine läheb? "Lamadesasendis ilma eelneva pingutuseta tuleb juba peaaegu sama hästi välja kui teistel, aga see on ka lihtsam, sest tugineb sisuliselt rihmadele ja relva seadistusele. Püstiasend vajab rohkem harjumist ja harjutamist," ütleb Tobreluts.

Homme alustavad Eesti paremad laskesuusatajad (miinus USA-s treeniv Johanna Talihärm) Otepääl teist suvist laagrit. Järgmisel nädalal põigatakse Rootsi Torsbysse suusatunnelisse, kuid üldiselt treenitakse augustikuuni kodumaal. 

Treeninguprotsessis ei kavatse Tobreluts võrreldes möödunud suvega revolutsiooni korraldada. 

Lisaks täiskasvanute koondislastele ja Ränkelile on pundis ka mõned juuniorid, nii et kamp on päris suur.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee