Võrkpall

Maailma tipptiimiga liitunud Täht: selline võimalus võib tulla ainult kord karjääris. Võib-olla aga mitte kunagi  

Karl Juhkami, 17. juuni 2019, 17:08
NÄTAKI! Tuleval hooajal lööb Robert Täht palle maha juba Itaalia kõrgliigas. Foto: Martin Ahven
Täna pärastlõunal sai lõpuks ametliku kinnituse Eesti võrkpallikoondise esipommitaja Robert Täht (25) liitumine maailma eliiti kuuluva Perugiaga. 

Itaalia tippsatsi näol on tegemist viimasel kolmel aastal Meistrite liigas Final Four'i jõudnud tiimiga, kelle rünnakuvankrit vedas mullu maailma parimaks võrkpalluriks peetav Wilfredo León. Täht tunnistab ausalt, et kui Perugia võimalus tekkis, ei kavatsenudki ta sellest lahti lasta. 

Samal teemal

„Agendile ütlesin küll alguses, et andku mõtlemiseks aega, aga tegelikult olin peas juba pastakat otsimas ja lepingule alla kirjutamas,“ sõnab klubiga juba kolm nädalat tagasi 1+1 kontrahti sõlminud nurgaründaja. 

Itaalias tuleb tal koha eest algkoosseisus hakata võitlema Kuubas sündinud, ent nüüd Poolat esindava Leoni ja 22aastase ukrainlase Oleg Plotnitskiga. Neljanda nurgaründaja nimi on veel lahtine, kuid esialgu paistab, et klubis jätkab ka kauane Itaalia koondise põhimees Filipo Lanza. 

Saapamaal kehtib reegel, et väljakul peab alati olema kolm itaallast. See tähendab omakorda, et algkoosseisu on asja vaid neljal leegionäril. Lepingut allkirjastades öeldi Tähele, et nendest kohtadest kaks peaks kuuluma just nurgameestele. 

Lisaks Leonile, Tähele ja Plotnitskile on välismaa pass ette näidata veel sidemängijal Luciano De Ceccol (Argentina), diagonaalründajal Aleksandar Atanasijevicil (Serbia) ja temporündajal Marko Podraščaninil (Serbia). 

„Podraščanin peaks mängima ainult Meistrite liigat,“ lausub võrukas. „Kui nii juhtub, siis on nurgas tõesti välismaalased. Aga kui Lanza jääb klubisse, siis võib ta hakata kaarte segama. Siis on juba puhtalt peatreeneri valik.“

„Mulle on lubatud võitlust oma koha eest,“ jätkab Täht. „Eks ma olen mõelnud need variandid läbi, kui ei õnnestu platsile murda. Samuti ka need, kui õnnestub. Perugia võimalus ei teki iga aasta. Võib-olla ainult kord karjääris. Võib-olla aga mitte kunagi. Olen ikkagi lapsest saati unistanud sellest. Maailma parimatega on igal juhul kasulik mängida, vahet pole, mis see lõpptulemus siis on.“

„Mind ei ostetud sinna odavalt. Klubil on minu suhtes ikkagi mingid ootused, mida näitas ka nende soov esialgu teha pikemat lepingut.“

Robert Täht. Foto: Martin Ahven

Mai alguses ringlesid võrkpallimaailmas juba jutud, nagu lööks Täht tulevaks hooajaks käed Istanbuli Galatasarayga, kus temast saanuks Oliver Venno tiimikaaslane. „Olin ennast tõesti juba sinna mõelnud, aga teatud põhjustel jäi see ära. Ja vähem kui 24 tundi hiljem helistati juba Itaaliast,“ sõnab ta. „Perugia oli ikka täielik välk selgest taevast. Kõrvale tekkis veel küll teine variant ka, aga seda ma väga ei kaalunud.“

Tänavu jõudis Perugia finaali nii Itaalia karika- kui ka meistrisarjas. Esimene võideti, teine mitte. Lisaks jäi näppude vahele Final Four'i koht Meistrite liigast. Tuleval hooajal on igal pool sihiks kuldmedal. „Selline klubi ei saa lihtsalt madalamaid ambitsioone seada. Lihtsalt poolfinaal- ja finaalkohad neile midagi ei paku.“

Võrkpallimaailmas Perugiast väga palju rohkem tipu poole enam minna ei anna. Kõvem oleks ehk siirdumine Lubesse või Kaasani Zeniti. „Nemad see vollemaailma kuldne trio praegu on,“ sõnab ka Täht. 

Kui otsida paralleele tavainimese jaoks tuttavama ala ehk jalgpalliga, siis Zenit oleks võrkpalli Madridi Real. Perugia aga... „Kuna liiga peab erinev olema, siis tuleb Inglismaale minna. Kes jäi Premier League'is teiseks,“ viitab Täht Liverpoolile. 

Klubi juurde rändab eestlane alles pärast septembrikuise EMi lõppu. Sinnani on Täht ametis koondise esindamisega ning reedel minnakse Euroopa Kuldliiga finaalturniiri poolfinaalis vastamisi Türgiga. 

Alagrupimängudes oli Täht hädas õlatraumaga ning klubihooaja lõpule vajutas pitseri jalahäda. Kuidas on lood praegu, kas pommitaja saab reedeks terveks?

„Lootust on,“ vastab ta. „Mis seal salata, tervis võiks parem olla. Eeldasin, et maikuine puhkus teeb värskeks, aga pigem tekkisid uued probleemid. Midagi nii tõsist siiski pole, et peaksin mänge vahele jätma. Tuleb lihtsalt treeningul keha targemini kasutada ning siis reedel all-in (täispangale – K.J) minna.“

Võrust pärit nurgaründaja on piiri taga mänginud neli hooaega. Esimesed kolm aastat möödusid Lubini Cuprumis (Poola), mullu pallis ta Izmiri Arkases, kelle ridades sai Türgis kaela hõbemedali. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee