Konstantin Vassiljev on kindel, et Martin Reim oleks koondise tagasi õigele teele juhtinud.Foto: Martin Ahven
Kaarel Täll 19. juuni 2019 22:50
„Distsipliini küsimusest võib üsna erinevalt aru saada. Oleneb, kas rääkida väljaku peal või sellest eemal toimuvast,“ arutles Eesti jalgpallikoondise poolkaitsja Konstantin Vassiljev.

Konkreetsemalt puudutas kogenud koondislasele esitatud küsimus väidet, et kohtumise eel Saksamaa vastu tekkis ühel noorema põlvkonna mängijal distsipliiniga probleeme. Väidetavalt pidi just Vassiljev hotellis hommikusöögi eel kaasvõitleja korrale kutsuma.

„Isegi kui midagi sellist oleks juhtunud, siis mina seda ei kommenteeriks. See oleks koondise siseasi, lisaks poleks see ka suurem probleem. Aga konkreetselt selle jutu kohta pole mul midagi kommenteerida,“ jätkas Vassiljev. Järelikult, kui pole midagi kommenteerida, siis midagi sarnast ka ei juhtunud? „Jah.“ 

Jätkasime vestlust veidi laiemal teemal.

Kostja, kui distsipliini küsimuse taustal Martin Reimi periood koondise peatreenerina kokku võtta, kas oli tunda, et mängijate vaimne valmisolek hakkas ajapikku langema? Või on jalgpallihuvilised selles vallas natuke üle mõelnud?

Kui tulemusi polnud, siis ikka tekkis surve. Võidi hakata kartma, et äkki tuleb jälle mõni halvem mäng. Rahvuste liigas oli mängupilt ju päris okei, aga 0 : 1 kaotused ei anna kellelegi enesekindlust juurde. Võiks ju mingil määral isegi mõista, et mõneks mänguks polnud koondis mentaalselt parimas vormis. See on jalgpalli osa. Ootad kaks-kolm kuud koondiselaagrit, aga tulemused ei toeta sind. Isegi kui teed õigeid asju, ei pruugi võitu ega viiki teenida. Mulle tundub enam-vähem loogiline, et vaimne osa kohati natuke langeb. Aga kas see tohiks nii palju langeda? Iga mängija vastutab siinkohal enda eest. Oleneb, kui tugev persoon ta on.

Kuidas sa võrdleksid koondise vaimset poolt Magnus Pehrssoni ja Martin Reimi ajastute lõppudes? Kogenud mehena mäletad mõlemat perioodi väga hästi. Kas kahe peatreeneri taandumise puhul oli mängijate seas tunda mingisuguseid sarnasusi?

Nende lahkumised on täiesti erinevad. Martin Reimi tiimi tagasiastumine oli täielikult ühe kaotuse vili. 0 : 8 allajäämine Saksamaale pani treenerite õlgadele sellise surve, mis tekitas neis tunde, et teist varianti ei olnudki. Eksimisruumi ei olnud, järgmised mängud võinuks tulla veel pingelisemad. Selles mõttes saan ma treenerite otsusest aru. Kolm aastat tagasi eelnes Pehrssoni lahkumisele pikaajaline protsess, asi polnud ühes mängus.

Tegelikult on mul siiani kahju, et Reimi tiim niimoodi otsustas. Olen kindel, et nad oleksid meid sellest olukorrast välja tõmmanud.

Mil moel treenerid lahkumisest mängijatele teada andsid? Kas saite postkasti näiteks lahkumiskirja?

Mingit kirja polnud. Lisaks pressikonverentsile toimus telefonikõne, kus rääkisime natukene. Kõik tänasid üksteist.