Talisport

Alaliit palub dopinguskandaalilt maksahoobi saanud murdmaasuusatamise jalule tõstmiseks rahva abi (7)

Toimetas Henry Lääne, 20. juuni 2019 17:56
Murdmaasuusatajad. Pilt on illustratiivne.Foto: Aldo Luud
Eesti Suusaliit käivitas suuremahulise murdmaasuusatamise toetusprojekti, mis kannab nime "100 murdmaasuusa sõpra". Projekt on suunatud Eesti murdmaasuusatamise järelkasvu edendamiseks ning selle peamiseks eesmärgiks on noortetöö.

Kogu saadav tulu on mõeldud sihtotstarbeliselt noorte murdmaasuusatajate treeninglaagrite korraldamiseks ja välisvõistlustel osalemiseks, eesmärgiga esindada Eestit rahvusvahelistel tiitlivõistlustel, vahendab suusaliidu pressiteade. Kaasatakse talendikaid noorsportlasi, kel on tahet ja võimet kõrgemate sihtide saavutamiseks. Murdmaasuusatamise toetusprojektiga on seotud kuni 30 suusatajat, treenerid, lisaks hoolde- ja füsioteraapiateenused.

Toetuse suurus on 1000 eurot ühe suusaspordi sõbra kohta ning projektiga on tänaseks liitunud juba 10 toetajat. See tähendab, et eelnevalt seatud 100 000 euro suurusest eesmärgist, mida järelkasvuprojekti ellu viimiseks vaja läheb, on 10% juba kogutud! Siinkohal kutsub Eesti Suusaliit kõiki ettevõtjaid ja eraisikuid andma oma panust murdmaasuusatamise jätkusuutlikkusse ja noortele suusalootustele võimaluste tekitamisse.

"Murdmaasuusatamises on küll keerulised ajad, ent noortesarjas osaleb igal talvel aktiivselt ligi 600 last ja noort ning terviseradadel näeme üha rohkem täiskasvanud harrastajaid, mis näitab, et murdmaasuusatamine on spordialana jätkuvalt väga populaarne. Mul on hea meel välja kuulutada käesolev suusasõprade projekt, millega saame kõik üheskoos aidata noortele paremaid treening- ja võistlustingimusi tagada," sõnas Eesti Suusaliidu president Andreas Laane.

Paneme seljad kokku ja toome Eesti suusatamise tagasi jalgadele!

Kuidas oma panuse saab anda, vaata SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee