Spordivaria

Euroopa mängud – mainetu spordipidu otsib identiteeti 

Kaarel Täll, 21. juuni 2019 09:00
TERE TULEMAST! Minskis tervitab Euroopa spordirahvast rebane Lesik.Foto: AFP/Scanpix

Bakuu 2015, Minsk 2019. Teist korda ajaloos toimuvad Euroopa mängud on endiselt spordisõbrale pigem võõras sündmus. Korraldajad püüavad küll kogu hingest väita, et nii Aserbaižaaani kui ka Valgevene spordipeod on ajaloolise tähtsusega, kuid õhku jääb hulk küsimusi. Proovime veidi selgust majja tuua.

Täna toimub Valgevene pealinnas avatseremoonia – kokku peaks spordipeol osalema enam kui 4000 sportlast 50 riigist, mõõtu võetakse 15 alal. Iga kuldmedali tähtsus on täiesti erinev. Näiteks judos ja poksis peetakse Minskis Euroopa meistrivõistluseid. Laskmises, lauatennises ja vibulaskmises jagatakse olümpiapääsmeid. Jalgrattaspordis, judos, karates, kergejõustikus ja sulgpallis on võimalik täita olümpianormi või koguda olümpiaedetabelisse punkte. Ja sinna kõrvale mahuvad mõned alad, kus eriti polegi midagi kaalul.

Kindlasti tasub välja tuua, et kui noor sportlane Euroopa mängudel ära käib, võib tema potentsiaalne olümpiadebüüt veidi sujuvamalt kulgeda. Minskis võetakse mõõtu miniolümpia formaadis ehk tegemist on kobarvõistlusega, kus umbes 4000 sportlast elavad ühes kohas ja saavad tunda nii-öelda õiget melu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.07.2019
„Hausenbergil on kergem hüpata 8.40, kui teha kümnevõistluses 8700 punkti!“
11.07.2019
VIIES VEERANDAEG | Eesti parim naiskorvpallur: uskumatu, et koondisega tiitlivõistluste medali võitsime
28.06.2019
HURRAA! Epp Mäe võitis Euroopa mängudel pronksmedali
27.06.2019
Epp Mäe kaotas Euroopa Mängudel tasavägise poolfinaali, kuid võitleb pronksi eest!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee