Jalgpall

FIFA NÕUAB: Iraani naised peavad saama õiguse MM-valikmänge vaadata! (2)

Toimetas Gerd Eston Sepp, 21. juuni 2019, 22:08
16. oktoobril toetasid Iraani naised tribüünidel koondist sõprusmängus Boliivia vastu. Mängule Süüria vastu neid enam ei lubatud.Foto: AFP/Scanpix
FIFA president Gianni Infantino võttis ühendust Iraani jalgpalliliiduga, et kindlustada Iraani naistele õigus minna vaatama 2022 aasta MM-valikmänge.

Eelmisel oktoobril lubati naised esimest korda pärast 40aastast keeldu Teheranis jalgpallimängu vaatama. Novembris külastasid sajad naised ka Aasia Meistrite Liiga finaali, kui kohalik meeskond Persepolis kaotas Jaapani tipule Kashima Antlersile.

Samal teemal

Infantino ütles aga kirjas, et oli väga pettunud, kui sai teada, et 6. juunil toimunud sõprusmängus Süüriaga keelati naisfännidel kohtumist vaatama minna ja mõned ka vahistati. "See ei ole kooskõlas meile 2018. aasta märsis antud lubadustega, kui president Rouhani (Iraani president Hassan Rouhani - toim) kinnitas, et selles vallas tehakse peagi olulisi muudatusi," kirjutas Infantino.

"Me oleme küll teadlikud väljakutsetest ja kultuurilistest eripäradest, aga me peame jätkama siin edusammude tegemist. Mitte ainult selle pärast, et võlgneme seda naistele üle terve maailma, aga meil on ka vastutus seda teha, arvestades kõige algsemaid FIFA põhimõtteid," lisas 49aastane itaallane.

"Asjaolusid arvestades oleksin väga tänunlik kui te võiksite FIFA-t esimesel võimalusel, aga mitte hiljem kui 15. juuli 2019, milliseid konkreetseid samme FFIRI (Iraani jalgpalliliit - toim) ja Iraani valitsus astuvad kindlustamaks, et kõikidel Iraani ja välismaa naistel, kes tahavad piletit osta, oleks lubatud pilet osta ja külastada 2022. aasta FIFA Maailmameistrivõistluste valikmänge, mis algavad septembris 2019," kirjutas FIFA boss Iraani jalgpalliliidu presidendile Medhi Tajile.

Infantino kiri tuli pärast seda, kui FIFA tunnistas, et oli vale visata Prantsusmaal toimuval naiste MM-finaalturniiril staadionilt välja kaks fänni, kes kandsit t-särki, mille peal kirjas üleskutse lasta Iraani naised staadionile. FIFA ütles, et see oli sotsiaalne, mitte poliitiline sõnum, ehk reeglite vastu särkidega ei eksitud ning lisas, et antakse endalt poolt parim, et tulevikus sarnaseid olukordi vältida.

2 KOMMENTAARI

f
fifa ei ole poliitiline organisatsioon 22. juuni 2019, 22:13
iga riik otsustab siseriiklikult oma elu üle.
v
... 22. juuni 2019, 09:42
vot see on meestel mingi kadedus... kohe kui naistele mingid nn. meeste õigused anda, siis nad kardavad, et naised viskavad jobumad mehed üle parda, m...
(loe edasi)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee