WRC

Sardiinias Tänaku ebaõnnest kasu lõiganud rallimees avaldas oma eesmärgi 

Toimetas Henry Lääne, 23. juuni 2019, 10:31
Carlos del Barrio (vasakul) ja Dani Sordo Sardiinia MM-rallil.Foto: ANDREAS SOLARO
Eelmisel nädalavahetusel sõidetud Sardiinia MM-rallil tõusid poodiumi kõrgeimale astmele Dani Sordo ja Carlos del Barrio, kellele kinkis võidu Ott Tänaku ebaõnn punktikatsel. Eestlase Toyotal kadus roolivõim.

50aastasest del Barriost sai üks vanemaid MM-etapi võitnud kaardilugejaid. Hispaanlane on vastavas arvestuses kolmas, teda edestavad Arne Hertz (võitis 1991 52aastaselt Hispaania ralli) ja John Kennard (aastal 2016 oli ta Argentina rallit võites 57aastane).

Del Barrio teatas sotsiaalmeedias, et ei taha "pronksiga" leppida. Tema eesmärgiks on navigaatorina jätkata 65aastaseni, milleni pole suur osa kaardilugejatest jõudnud.

Augustis 51. sünnipäeva tähistav del Barrio alustas kaardilugemisega 32 aastat tagasi. MM-sarjas tegi ta debüüdi 1994, kui aitas karjääri jooksul ühe MM-ralli võitnud Jesus Purast.

Sordoga on del Barrio töötanud erinevatel ajajärkudel, nende esimesed kokkupuuted tulid 15 aastat tagasi. Kaardilugeja on MM-sarjas osalenud 90 rallil, koos Sordoga on ta võitnud kaks etappi – tänavu Sardiinias ja kuus aastat tagasi Saksamaal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee