Hannes Soomer Misano ringrajal.Foto: Vaclav Duška Jr. / MPM WILsport Racedays
Auto-Moto uudised
24. juuni 2019, 08:23

Hannes Soomer tegi MM-sarjas hooaja parima tulemuse (2)

Motoringrajasõitja Hannes Soomer (MPM WILSport Racedays) sõitis pühapäeval Itaalias Misanos toimunud Supersport klassi maailmameistrivõistluste seitsmendal etapil oma tänavuse hooaja parima tulemuse ehk seitsmenda koha.

Tõtt-öelda ongi seitsmes koht olnud siiani MM-sarjas Soomeri lagi. Ka mullu ehk esimesel täispikal hooajal jäi tema parimaks just see koht.

Neljandalt kohalt alustanud Soomer tegi väga hea stardi, kuid langes teise ringi alguses kaheksandaks. Sõidu jooksul kukkus mitu sõitjat tema ees, kuid Soomer säilitas pikalt kuuendat kohta ning püsis ka liidrigrupi sabas.

"Kui minu ees kukkus [Yamahaga sõitev Isaac] Vinales, kaotasin palju aega, kuna pidin Vinalese mootorrattast mööda laveerima," rääkis Soomer pressiteate vahendusel.

Vahe eessõitjatega pikenes ning üheksandal ringil pääses Soomerist mööda Yamahal sõitev itaallane Lorenzo Gabellini, kellest eestlasel uuesti mööduda ei õnnestunud. "Täna oli tema kiirem," tunnistas Soomer.

"Muidugi oleksin neljandalt stardikohalt tahtnud veidi paremat tulemust, kuid pigem oleme rahul. Finišikoht on hooaja parim ja vahe eessõitjatega ei olnud suur. Nendega võrdne kiirus on vähemalt ühel ringil olemas, ka kvalifikatsioonitempo oleme leidnud, nüüd tuleb leida tempo võidusõiduks."

Samas tunnistas eestlane, et aken, millega Hondal konkurentide mootorratastele vastu astuda, on väga väike.

Võidusõidu võitis tihedas heitluses sarja üldliider, šveitslane Randy Krummenacher (BARDAHL Evan Bros. WorldSSP Team), kes kasvatas edu 22punktiliseks. Soomer kaotas võitjale 14,898 sekundiga ning on üldarvestuses 27 punktiga 12. kohal.

Järgmine maailmameistrivõistluste etapp toimub 7. juulil Donington Parkis Inglismaal.