Jalgrattasport

Eesti jalgratturid sattusid Poola kiirteel hirmuäratavasse avariisse! (7)

Ohtuleht.ee, 24. juuni 2019, 22:32
Avariisse sattunud buss. Foto: Cycling Tartu/Facebook
Cycling Tartu jalgrattaklubi annab Facebook´is teada, et nende võistkond sattus Poola kiirteel avariisse. Õnneks keegi tõsiselt viga ei saanud. 

"Cycling Tartu buss sattus Poolas kiirteel liiklusõnnetusse," algab postitus.  
"Pärast nädalavahetusel Wroclavi lähedal sõidetud UCI teise kategooria ühepäevasõite, kus Markus Pajur ja Rait Ärm said kuuendad kohad, sõitsid Cycling Tartu ratturid kahe masinaga Eesti poole.

Sõiduauto Skoda Octaviaga liikusid treener Rene Mandri ja kolm ratturit. 200 m nende taga sõitis klubi buss, mida juhtis mehhaanik Allan Rior. Lisaks oli seal neli ratturit. Kell 21.30 sõitis ratturite buss Mercedes Sprinter Lodzi lähistel kiirteel paremal pool reas, suure reka taga. Tagant tuli suurel kiirusel sõidiauto, mis ehmatas bussi taga sõitnud auto suunatule märguandest sedavõrd, et tõmbas vasakule mururibale. Masin kaotas juhitavuse, paiskus paremas reas sõitnud klubi bussile tagant, juhipoolselt küljelt sisse, lükates bussi teelt välja liiklustahvlisse ning sealt edasi kraavi, kus buss paiskus külili.

Kiirus oli tol hetkel ligemale 100 km/h. Õnneks olid kõigil turvavööd peal ja pääseti kergemate marrastuste ja põrutustega. Ainult Siim Kiskonen toimetati helikopteriga haiglasse kontrolli. Õnneks pääses ka tema vaid lõhkise kulmuga. Avarii tagajärjel muutus buss sõidukõlbmatuks ja kannatada sai enamus varustusest (rattad, jooksud, kiivrid jne).

Juhendaja Rene Mandri ütles, et tegu oli õnneliku õnnetusega. Nii buss kui ka sellele otsa sõitnud auto olid kummuli ja tükkideks. Bussis olnute haavad peaks kümne päevaga paranema, praegu on mõned põlved paistes ja kriimud/sinikad siin-seal."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;