Anett Kontaveit.Foto: PA Images / Scanpix
25. juuni 2019, 16:00

KAHJU! Kontaveidi Wimbledoni peaproov lõppes ootamatult vara (20)

Tennisist Anett Kontaveit (WTA 20.) langes Eastbourne'i WTA-turniiril konkurentsist teises ringis, kus kaotas tulemusega 3 : 6, 4 : 6 25aastasele sakslannale Anna-Lena Friedsamile (WTA 356.).

Kontaveit jäi avasetis 0:3 taha ega suutnudki kaotatud servigeimi tagasi võita.  Kaheksandas geimis päästis eestlanna settpalli ning viis avaseti üheksandasse geimi, kuid seal võttis sakslanna teise settpalliga oma.

Teine sett algas Kontaveidi jaoks oma servigeimi kaotusega. Kui Friedsam suutis oma serve suhteliselt hõlpsasti kaitsta, siis Kontaveit andis viiendas geimis taas oma pallingu ära (1:4).

Üks murre õnnestus Kontaveidil küll tagasi võita, kuid suures plaanis sellest kahjuks tolku polnud. Nii peab ta Wimbledoni Suure Slämmi peaproovi üksikturniiri lõppenuks lugema.

Kontaveit ja Friedsam olid enne tänast mänginud omavahel ühe korra, kusjuures samal turniiril kolm aastat tagasi. Toona võitis sakslanna numbritega 6 : 7 (3), 6 : 4, 6 : 4.

Tänase kohtumise statistika (Kontaveit - Friedsam):
service = serv, return = tõrje, points = punktid.

Täiendatud kell 17.47: Kontaveidi tööpäev jätkus poolteist tundi hiljem paarismängu avaringi kohtumisega, mis jäi eile vihma tõttu pooleli. Eestlanna paariline on venelanna Darja Kasatkinaga, vastasteks ameeriklanna Raquel Atawo ja venelanna Vera Zvonarjova. Matš jäi pooleli Kontaveidi - Kasatkina poolt vaadatuna seisul 2 : 6, 6 : 5.

Tänane heitlus jäi väga lühikeseks, sest Atawo - Zvonarjova võitsid oma pallingugeimi ja viisid seti kiiresse lõppmängu. Seal jäid nad peale 7 : 5 ning edenesid lõppskooriga 6 : 2, 7 : 6 (5) teise ringi.

Kahjuks ei soovinud Kontaveit täna telefonitsi Õhtulehe küsimustele vastata.