Spordivaria

VAHVA VÄRK: 55aastane sportlane kindlustas olümpiapääsme 

Toimetas Henry Lääne, 26. juuni 2019, 17:53
Ni Xialian.Foto: Natalia Fedosenko
Lauatennisist Ni Xialian võitis Euroopa mängudel naiste üksikmängus pronksi ja teenis olümpiapileti järgmise aasta Tokyo mängudeks, mille ajal on ta 57aastane.

Hiina suurlinnas Shanghais sündinud Xialian võitis esimese tiitlivõistluste medali juba 1983. aastal. Sünnimaad esindades on naine võitnud kaks MM-kulda, ühe hõbeda ja ühe pronksi.

1980ndate lõpus kolis Xialian Saksamaale, paar aastat hiljem siirdus parimal juhul maailma edetabelis kaheksandat kohta hoidev lauatennisist Luksemburgi. Sinna ongi ta pidama jäänud ning praegu esindabki ta väikeriiki. Ta on kolmekordne Euroopa meister.

Peaks Xialian Tokyos osalema – praegu pole ühtegi põhjust, miks ta peaks olümpia vahele jätma – ei saaks temast teps mitte vanim spordipeol osalenud sportlane.

Vanima mehena on olümpial osalenud Oscar Swahn, kes oli 1920. aasta Antwerpeni mängudel 72 aasta ja 281 päeva vanune. Rootslane osales laskmises. Ta on ka vanim olümpiavõitja, kuldmedal tuli kaheksa aastat varem samuti Stockholmis.

Vanima naise tiitel on Suurbritannia esindaja Lorna Johnstone'i käes. Ratsutaja oli 1972. aasta Müncheni mängudel 70 aasta ja viie päeva vanune.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee