Maadlus

Epp Mäe kaotas Euroopa Mängudel tasavägise poolfinaali, kuid võitleb pronksi eest! (2)

Toimetas Gerd Eston Sepp, 27. juuni 2019, 18:55
Epp Mäe (sinises) veerandfinaalis Ukraina esindaja Alla Belinska vastu maadlemas.Foto: EPA/Scanpix
Eesti maadleja Epp Mäe kaotas Euroopa mängudel poolfinaalis valgevenelannale Vasilisa Marzaljukile 5:3, kuid võitleb pronksmedali eest.

Tasavägises poolfinaalis oli veel pool minutit enne kohtumise lõppu Mäe 3:2 ees, kuid kaotas seejärel haarde ja lasi hoopis Marzaljukil kaks sekundit enne lõppu ohjad haarata. Allesjäänud ajaga heidet eestlanna teha ei suutnud ning pidi leppima kaotusega.

Kodupubliku toetust nautinud Marzaljuk on 2011. aasta EMi hõbe ning 2017. aastal sai ta ka MMil teise koha. Finaalis asub valgevenelanna kaitsma eelmiste Euroopa mängude võitu.

Epp Mäe jääb aga ootama vastast pronksimatši. Sinna pääseb venelanna Natalia Vorobeva ja austerlanna Martina Künzi vahelise kohtumise võitja.

Kaheksandikfinaalis oli Mäe 3:0 parem ungarlannast Zsanett Nemethist, kes kaks aastat tagasi võitis Euroopa meistrivõistlustel hõbeda ning paar kuud tagasi EM-il kolmas.

Veerandfinaalis ei jätnud eestlanna võimalustki Alla Belinskale ning alistas 23-aastase ukrainlanna lausa 8:0, kinkimata kahes kohtumises järjest vastasele punktigi.

26. juuni 2019, 17:53
VAHVA VÄRK: 55aastane sportlane kindlustas olümpiapääsme
21. juuni 2019, 09:00