Takamoto Katsuta Sardiinia teedel tolmu üles keerutamas.Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Gerd Eston Sepp 28. juuni 2019 14:45
Rally Estonial stardinimekirja lisandus Toyota tulevikulootus Takamoto Katsuta, kes WRC2 klassis Tšiili ralli võitis ja saab juba sel hooajal ka kõrgeimas kategoorias kätt saab proovida.

Toyota rallitiimi boss Tommi Mäkinen on 26aastase jaapanlase arenguga väga rahul. "Takamoto on sel aastal väga suuri edusamme teinud. WRC2 sarjas sõidab ta järjest paremini ja stabiilsemalt. Selle pärast olemegi kindlad, et ta on valmis järgmiseks sammuks," lausus soomlane.

Katsuta teeb WRC autoga debüüdi augusti lõpus Saksamaal ning oktoobris stardib ka Hispaania rallil. "Me teame, et need on väga keerulised rallid," lisas Mäkinen. "Takamotol pole Saksamaal võistlemise kogemust ja Hispaania on mitme erineva teekatte tõttu raske etapp. Me ei sea tulemuse mõttes eesmärke. Prioriteediks on, et ta jätkaks õppimist ja areneks."

Katsuta oli mõistagi võimaluse üle õnnelik. "Tahaksin esmalt kõiki toetajaid tänada. Alates nelja aasta tagusest üleminekust ralli peale olen väga kõvasti töötanud, et tulevikus WRC sarjas maailmameistriks tulla. Nüüd saan ühe suure sammu edasi teha. See ei ole muidugi mu lõppeesmärk. Selleks, et unistus täita tuleb veel palju teha, aga olen kindel, et suudan seda."

Ülejärgmisel nädalal toimuval Rally Estonial stardib jaapanlane siiski veel R5 autoga, kuid kindlasti on põnev suure potensiaaliga sportlast Eesti teedel kihutamas näha ja konkurentidega võrrelda. WRC autoga on Toyota meeskonnast stardis Ott Tänak, kes samuti kolleegi õnnitles.