Vormel 1

NUMBRID EI VALETA! Red Bull peab järgmisena F1-sarja ülendama Jüri Vipsi (1)

Viljar Voog, 29. juuni 2019 14:07
SUUR BOSS: Doktor Helmut Marko õnnitlemas Jüri Vipsi Red Bulli kodurajal saadu etapivõidu eest. Sellest käepigistusest kallimat noorele sõitjale vormelimaailmas ei leidu.Foto: Red Bull Content Pool

Jüri Vips võitis laupäeval oma esimese võidusõidu F3-sarjas – seda Austrias Red Bull Ringil ehk oma sponsori kodurajal. Doktor Helmut Marko, kes valib sisuliselt ainuisikuliselt välja sõitjad Red Bulli ja Toro Rosso F1-tiimidesse, kuulus eestlase esimeste õnnitlejate hulka. Mõistagi on lihtne võidueufooriast kantuna läbi sinimustvalgete prillide näha Vipsi peagi jõudmas F1 rooli… Kuid see pole üksnes rahvuslik hüperbool, vaid Vipsi kergitab kuninglikku sarja ka kalk ja emotsioonitu matemaatika!

See nädal on toonud Red Bulli noorsõitjate programmis kaasa endaga kaks olulist uudist. Alustame sellest hilisemast: Vipsi ulmeliselt hea sõit Austrias, kus ta tõusis kolmandalt stardikohalt peagi liidriks ja hoidis 20 ringi enda selja taga mehed, kes said kõik abi DRS-süsteemist. Murelikult võis keset kihutamist küsida, ega eestlane selle sangarliku sõiduga ometi oma rehve läbi küpseta, mis tähendanuks talle viimastel ringidel läbi võistlejaterivi langemist… Vips vastas küsimusele sõites eelviimasel ringil välja võistluse kiireima aja. Preemiaks tulid esimene võit ja magus õlapatsutus doktor Markolt.

Esimene uudis oli aga palju kõmulisem. Dan Ticktum, keda seostati tegelikult juba selleks hooajaks kohaga Toro Rosso F1-tiimis, mis lõpuks läks Alexander Albonile, visati Red Bulli noorte seast välja. Britt võistles tänavusel hooajal Jaapani Super Formula sarjas, kuid näitas väga kasinat minekut. Kuna ka Ticktumi iseloom-suhtumine pole läbi karjääri olnud kõige meeldivamad, otsustas energiajoogifirma oma rahakotirauad sulgeda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.06.2019
FENOMENAALNE: Jüri Vips võitis Austrias F3 võidukihutamise!
28.06.2019
TUBLI! Jüri Vips tegi hooaja parima ajasõidu
23.06.2019
KAHJU! Kohtunikelt karistada saanud Vips ebaõnnestus Prantsusmaal
22.06.2019
Jüri Vips: katkine raadioside maksis mulle poodiumikoha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee