Anett Kontaveit.Foto: AFP/Scanpix
1. juuli 2019, 16:10

Anett Kontaveit pidi Wimbledonis teise ringi saamiseks ränka vaeva nägema (6)

Eesti naiste esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) alustas legendaarset Wimbledoni tenniseturniiri raske võiduga maailma 293. reketi Shelby Rogersi üle. Eestlanna oli tund ja 40 minutit kestnud matšis ameeriklannast üle 6:0, 3:6, 6:4

Järgmises ringis tuleb Kontaveidile vastu Heather Watson (WTA 122.), kes oli avaringis 7:6 (3), 6:2 üle Caty McNallyst (WTA 165.)

Loe matši käiku pikemalt allolevast blogist.

Enne mängu:

Kontaveit on Rogersiga mänginud vaid korra, 2013. aastal. Toona pidi 26aastane ameeriklanna vastu võtma 1:6, 2:6 kaotuse. Kuigi praeguseks on Shelby langenud WTA edetabelis parematest kaugele, ei ole tegemist nõrga mängijaga. Vahepealse põlveoperatsiooni tõttu ei saanud ta tükk aega ühelgi turniiril osaleda, mistõttu tuli ka suur langus. Eelmise aasta alguses oli ta veel maailma 58. reket.

Mõlema tennisisti parim tulemus Wimbledonis on kolmandasse ringi jõudmine. Rogers sai sellega hakkama 2017. aastal. Kontaveit on osalenud kahel korral ning mõlemal korral jäi tema laeks kolmas ring.

Kaia Kanepi (WTA 73.) alustab turniiri homme. Tema vastaseks on 29aastane šveitslanna Stefanie Vögele (WTA 100.). Eestlannad on erinevatel tabelipooltel, mis tähendab, et enne finaali nad vastamisi ei lähe.

Õhtuleht on Wimbledonis kohal ning toob matšijärgsed järelkajad teieni!

16:09

OLEMAS! Anett Kontaveit edeneb raske 6:0 3:6 6:4 võiduga järgmisesse ringi!

16:04

6:0 3:6 5:4 Rogers näitab selg vastu seina olukorras kindlust ning oma servigeimis ei väärata.

16:01

6:0 3:6 5:3 Anett loovutab oma pallingul vaid ühe punkti ning on vaid geimi kaugusel matšivõidust!

15:57

6:0 3:6 4:3 Rogers võtab oma pallingu nulliga.

15:55

6:0 3:6 4:2 Anett on oma pallingul kindel!

15:52

6:0 3:6 3:2 Kas siit algab uus tõus? Anett suudab kolmandal katsel Rogersi pallingu murda ning asub juhtima.

15:46

6:0 3:6 2:2 Kohtunik loeb esialgu Aneti servi auti, kuid kotkasilma abiga pääseb tõde võidule ning eestlanna viigistab seisu.

15:42

6:0 3:6 1:2 Rogers pani Kontaveidi jooksma ning eestlannal polnud vastase pallingul väga variantigi.

15:39

6:0 3:6 1:1 Anett suudab oma servi hoida.

15:37

6:0, 3:6, 0:1 Kolmanda seti avageim läheb seitsme minutiga Rogersile...

15:31

Teine sett lõppeb Aneti võrku löögiga. Kui avasett kuulus Anetile 6:0 siis teine läks Rogersile 6:3.

Teise seti statistika:

15:26
6:0, 3:5

Anett võitleb ja saab ühe murde tagasi

15:23
6:0, 2:5

"Ei saa mängida, lihtsalt ei saa," ütles Anett nutuse häälega. Loodame, et ta ei murdu...

15:22
6:0, 2:5

Pole midagi öelda. Anett eksib lihtsalt ja Rogers on oma mängurütmi leidnud. Lõhnab kolmanda ja otsustava seti järele. Kontaveit oli ühe punkti järel lausa nutma puhkemas.

15:17
6:0, 2:4

Kontaveit jõudis murdepallini, kuid tasavägise geimi lõpetas siiski Rogersi löök