Tennis

IMELINE: Kaia Kanepi võitis Wimbledonis maratonlahingu! (18)

Ohtuleht.ee, 2. juuli 2019 15:30
Kaia Kanepi.Foto: EMPICS Sport
Kaia Kanepi (WTA 76.) võitis Wimbledoni tenniseturniiri avaringis kahe tunni ja 24 minutiga 5:7, 7:5, 6:4 Stefanie Vögelet (WTA 97.).

Avasetis murdsid tennisistid 12 geimi jooksul viis korda vastase servi ning ehkki Kanepi oli kaks korda pallingumurdega peal, ei õnnestunud tal eduseisust kasu lõigata. Vögele juhtis 6:5, kui murdis eestlanna servi.

Tugeva tuulega võidelnud sportlased mängisid mõlemad kohtumise jooksul ebastabiilselt. Kord näidati imelisi lööke, teinekord tehti aga rumalaid vigu, mis läksid kalliks maksma.

Teises setis tõi Kanepi murrangu 11. geimis. Ta realiseeris oma esimese murdepalli ja ehkki järgmises geimis oli Vögelel kaks korda võimalus sett kiiresse lõppmängu viia, suutis Kaia seti enda kasuks kallutada.

Otsustav vaatus oli tõeline närvide mäng. Kanepi läks 2:0 juhtima, kuid 29aastane Vögele võitis õige pea kolm geimi järjest. Õnneks sai eestlannagi ree peale tagasi ja läks 5:4 eduseisul matšivõidu nimel servima. Vögelel oli küll kolm murdepalli, kuid kolmandal matšpallil võitis Kanepi mängu viimaseks jäänud punkti.

Kanepi läheb teises ringis vastamisi venelanna Anastasia Pavljutšenkova (WTA 46.) või šveitslanna Belinda Benciciga (WTA 13.). See kohtumine peetakse Eesti aja järgi täna õhtul.

Õhtuleht tõi Kanepi ja Vögele kohtumise teieni otseblogi vahendusel! Lisaks saabub matši järel ahjusoe järelkaja otse Wimbledonist!

15:30

LÄBI! Kanepi hoiab servi ja võidab kohtumise 5:7, 7:5, 6:4.

15:22

SUPER! Kaia läheb 5:4 juhtima ja asub pallima matšivõidu nimel.

15:20

Vögele võitleb väga südikalt ja on Kaiale nagu sein. Kanepi eksib ja Vögele murrab – 4:4.

15:16

Kaia domineerib Vögele pallingugeimi täielikult ja haarab eduseisu.

15:13

Tuul keerutab meeletult, õnneks sai Kaia sellest praegu abi – Vögele ei jõudnud põhimõtteliselt tema servini. Kanepilt kiire ja kerge geim, seis 3:3.

15:10

Vögele võidab kolmanda geimi järjest. 3:2.

15:08

Kanepi on esimese serviga selgelt hädas, ehkki ilmaolud on läinud lihtsamaks. Vögele viigistab. Mäng on ikka kohutavalt tasavägine.

15:03

Kaia teeb paar imelist servitõrjet järjest ja Vögele on suures hädas. Kanepi saab murdepalli, kuid teeb tõrjevea. Geim jätkub tasavägiselt, lõpuks tõmbab pikema õlekõrre Vögele. Kanepi juhib 2:1.

14:57

Kanepi hoiab üpris kindlalt, Vögele tegi mitu naeruväärset apsu. 2:0.

Kaia Kanepi. (EMPICS Sport)
14:54

Kaia alustab imeliselt ja murrab otsustava seti hakatuseks Vögele servi.

14:53

Pärast teise seti lõpus kohtuniku peale pahaseks minemist on Vögele selgelt närvilisem. Vaevalt, et see talle kasuks tuleb.

14:47

Kanepil on settpall, kuid ta teeb niivõrd tähtsal hetkel oma kuuenda topeltvea mängus. Sellele järgneb teine topeltviga ja äss. Kummaliselt üles-alla mängib Kaia, pole midagi öelda.

Lõpuks kingib Vögele Kanepile uue settpalli, mille eestlanna ka ära kasutas. Kaia võidab seti 7:5 ja mäng läheb otsustavasse vaatusesse!

14:40

30:15 eduseisus teeb Kaia kaks imelist servitõrjet, kuid Vögele võidab mõlemad punktid. Šveitslanna 40:30 eduseisus pole ta rahul, et serv väljaläinuks kuulutati.

Kanepi võidab murdevõimaluse tänu imelisele möödalöögile Vögelest. Kaia tõrjus servi taas hästi ja Vögele eksis. Eestlanna juhib 6:5 ja asub setivõidu nimel pallima.

14:34

Kanepi näitab klassi. Eestlanna ei anna geimis Vögelele võimalustki ja viigistab seisu.

14:31

Kaia teeb järjekordsed rumalad vead ja Vögele mängib paar head punkti. Ta on geimivõidu kaugusel matšivõidust.

14:29

Vahepeal tundus, et seis läheb raskeks, aga Kaia hoiab pallingugeimi. Oleme taas jõudnud viigisadamasse.

14:24

Kaialt tuleb täna väga palju arusaamatuid vigu. Miski oleks justkui lahti, ta poleks justkui keskendunud. Vögele läheb hõlpsalt 4:3 juhtima.

14:23

Kaia püsib mängus. Vögele ei võida ta servigeimil ühtegi punkti ja seis on taas viigis.

14:19

Vögele hoiab. Ta juhib 3:2.

14:16

Kahjuks järgneb murdele kohutav geim. Vögele murrab Kaia nulliga. 

14:13

Tuul tundub Wimbledonis olevat väga tugev. Näib, et tennisistid on sellega vahepeal suurtes raskustes. Pika ja tasavägise geimi võidab lõpuks tänu kahele äralöögile Kaia. Ta juhib 2:1.

14:05

Kanepi hoiab. 1:1.

14:02

Teist setti alustab meie naine taas hästi. Ta saab kaks murdepalli, kuid teeb mõlemal võimalusel lihtvea. Lõpuks mängib Vögele Kanepi üle ja hoiab servi.

13:55

Kaia tegi avasetis suisa 23 lihtviga. Seda on selgelt liiga palju.

13:55

Vögele saab settpalli ja võidab selle. Kanepi kaotas avaseti 5:7.

13:50

Geim on küll tasavägine, aga Vögele võtab lõpuks oma. Seis 6:5 šveitslannale.

13:47

Super! Kanepi hoiab oma pallingugeimi nulliga. Taas ollakse viigisadamas.

13:43

Vögele hoiab ja on geimivõidu kaugusel setivõidust.

13:41

Kanepi läheb 40:0 juhtima, kuid teeb seejärel järjekordsed lihtvead. Tal on kirjas juba 17 lihtviga ja Vögele jõuab järjekordse murdepallini. Õnneks leiab Kaia raskes seisus hea servi, mis toob talle lihtsa punkti.

Tasaseisus saatis Kanepi teele järjekordsed head pallingud, mis aitavad tal seisu viigistada.

13:34

Kaia jätkab lihtsate vigadega, tänu millele hoiab Vögele mugavalt servi. Ta juhib 4:3.

13:32

Vögele teenis küll murdepalli, kuid Kanepi suutis selle fantastilise vintserviga pareerida. Šveitslanna võitles siiski hästi ja teenis mõni minut hiljem teise murdepalli. Kanepi lihtviga tähendab, et Vögele viigistas seisu.

13:27

Kaia lööb servi, mis oli kohtuniku arvates väljas. Kanepi polnud selle arvamusega aga põrmugi nõus. "Ma tegelikult ka sain joonele pihta," ütles ta.

13:25

Võimsad äralöögid toovad Kanepile kaks murdepalli, millest esimese suutis Vögele meisterlikult tõrjuda, teisel aga eksis. Kaia eduseis on 3:2, loodetavasti suudab ta nüüd oma servi hoida.

13:22

Kanepi hoiab võrdlemisi mugavalt oma pallingut.

13:19

Kaia jätkab pealtnäha lihtsate vigadega ja Vögele hoiab servi. Šveitslanna juhib 2:1.

13:16

Kanepi teeb mitu hooletut viga järjest ja Vögele läheb 40:0 juhtima. Kaia servib seejärel ässa, kuid lööb sellest järgmisel punktivahetusel palli auti. Seis 1:1.

13:14

Vögele on Kanepi tugeva löökidega selgelt raskustes ega jõua eriti eestlanna pallideni. Tõsi, ega kõik Kaia löögid pole imelised, mistõttu on Vögele mängus. Eestlanna realiseeris kolmanda murdepalli (Vögele tegi topeltvea) ja asub 1:0 juhtima.

13:09

Esimene palling on tehtud!

13:08

29aastane Vögele pole Wimbledoni põhiturniiril võitnud ühtegi kohtumist. Kanepi on kahel korral jõudnud veerandfinaali.

13:07

Servimisega alustab Vögele.

13:05

Kui Kanepi mängib eeskätt tervise hoidmise nimel vähe turniire, siis Vögele on tänavu olnud aktiivsem. Tõsi, üleliia edukalt šveitslannal läinud pole, viimane võit WTA-turniirilt pärineb aprillist. Vögele on viimasel ajal peamiselt mänginud ITF-turniire või Challengere, mille tase pole WTAga võrreldav.

13:04

Eesti tennisesõpradele peaks optimismi lisama tõik, et kui Kaia on end murul korduvalt tõestanud, siis Vögele jaoks pole muru olnud kuigi edukas väljakukate. Ta on WTA-tuuril või Wimbledonis võitnud 20 murul peetud kohtumisest kõigest neli.

Stefanie Vögele. (PATRICK KOVARIK)
13:01

Vögele ja Kanepi on väljakule tulnud ja alustavad kohe soojendust. Praegu loositakse, kes alustab servimist.

12:41

Tere, head tennisesõbrad! Kaia Kanepi on õige pea platsile tulemas. 

Soojenduseks on sobilik lugeda ka eelvaadet: 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee